שר החוץ הפלסטיני: "הכישלון של מדינות ערב עודד את ההכרה בירושלים"

"הכישלון של מדינות ערב עודד את ההכרה בי-ם"

במהלך פגישות בקהיר, הפנה ריאד אלמאלכי אצבע מאשימה כלפי העולם הערבי על רקע הכרת טראמפ בירושלים והעברת השגרירות האמריקנית: "אם אנחנו לא מיישמים את ההחלטות של עצמנו, איך נמנע צעדים כאלה?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ הפלסטיני ריאד אלמאלכי
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אלמאלכי, צוטט היום (שישי) בהתבטאות יוצאת דופן כשהאשים את מדינות ערב באחריות "להכרה האמריקנית השגויה והבטלה" בירושלים כבירת ישראל. לפי פרסום של סוכנות הידיעות וופא, אלמאלכי אמר בימים האחרונים בשיחות עם שרי חוץ של מדינות ערביות בקהיר כי "כישלון מדינות ערב לעמוד בהחלטות שלהן לאורך השנים הוא שעודד את ארצות הברית".

לדברי אלמאלכי, הכישלון של מדינות ערב הוביל גם מדינות אחרות לתמוך בהעברת השגרירות שלהן לירושלים. "אם אנחנו לא מסוגלים ליישם את החלטותינו, כיצד אנחנו יכולים למנוע ממדינות כמו גואטמלה לנקוט צעדים כאלה?", תהה השר הפלסטיני.

הבכיר ברשות הפלסטינית צוטט גם בנוגע לקריאה לכנס ועידה בינלאומית לקידום תהליך מדיני עם ישראל, והדגיש כי טרם נקבע לה מועד. "אנחנו רוצים שבוועידה תהיה נוכחות של כמה שיותר מדינות שיוכלו לערוב לתוצאות ולהחלטות שייצאו ממנה", הבהיר.

היום דיווח העיתון "אל-חיאת" כי המשלחת הפלסטינית לאו"ם נערכת להגיש הצעת החלטה למועצת הביטחון, שתערוב לחברות מלאה של פלסטין בארגון. בנוסף, ההצעה תקרא גם ליישם את החלטה 2334 של האו"ם בנוגע להתנחלויות, ותכלול בקשה "לספק הגנה בינלאומית לעם הפלסטיני".

הנציג הפלסטיני באו"ם, ריאד מנסור, עדכן כי ועדה שבה חברים השגרירים הערבים מקיימת שיחות עם החברות במועצת הביטחון כדי לבדוק את עמדתן כלפי הצבעה אפשרית על ההצעה. לדבריו, מועד הגשת ההצעה ייקבע על ידי ההנהגה הפלסטינית "בתיאום ובשיתוף עם שגרירי המדינות הערביות".

לפני כשבועיים הכריז משרד החוץ של ארצות הברית כי הקונסוליה האמריקנית בירושלים תעבור להיות באופן רשמי שגרירות ארה"ב בישראל כבר בחודש מאי הקרוב. בהודעה נמסר כי בוושינגטון "מתרגשים לקראת הצעד ההיסטורי הזה". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על המהלך ואמר: "זהו יום גדול לעם ישראל. החלטה זו תהפוך את יום העצמאות ה-70 לחגיגה גדולה יותר".

הפופולריים