שגריר ארצות הברית בישראל: "טרור פלסטיני - והרשות לא מגנה"

שגריר ארה"ב בישראל: "הרשות לא מגנה"

דיוויד פרידמן התייחס לאירועי הימים האחרונים ומתח ביקורת על אבו מאזן. "מתפלל עבור המשפחות, כל כך הרבה צער", אמר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגריר ארצות הברית בישראל
צילום: צילום: אי-פי

שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, התייחס היום (שני) למתיחות הביטחונית בארץ בעמוד הטוויטר שלו: "שני חיילים צעירים, נתנאל קהלני וזיו דאוס, נרצחו בצפון. אב לארבעה, עדיאל קולמן, נרצח בירושלים, על ידי טרוריסטים פלסטינים", כתב פרידמן. "ברוטליות כזו - ללא גינוי מהרשות הפלסטינית! מתפלל עבור המשפחות והפצועים. כל כך הרבה צער".

היום פרסם חמאס הודעת אבל, בה הספיד את המחבל עבד ארחמן בני פאדל מהפיגוע בעיר העתיקה. בהודעה פרס חמאס את חסותו על המחבל ונכתב כי הוא בן הארגון. בכפר עקרבה בו גר, אמרו כי הוא לא עסק בפעילות פוליטית ולא השתייך לארגון כלשהו, וכן לא היה לו עבר ביטחוני.

"ישראל לא תיהנה מביטחון כל עוד היא ממשיכה לכבוש את אדמתנו", אמר הבוקר חבר הנהגת חמאס מוסא דודין. "שני פיגועי גבורה בתוך יומיים הם הוכחה שהעם הפלסטיני לא יפסיק את ההתנגדות ושהכיבוש לא יצליח לשבור את כוח הרצון של עמנו". את הפיגוע בעיר העתיקה כינה "מעשה גבורה" ואמר כי זוהי תגובה טבעית ל"פשעי הכיבוש", כלשונו. בהמשך ציין כי ישראל תמשיך לשלם מחיר על טיפשותה.


גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי ישראל נמצאת בפתחה של הסלמה ביטחונית ברצועת עזה, ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים. החשש העיקרי הוא שהמתיחות ברחוב הפלסטיני סביב חג הפסח והעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים - תהפוך לגל טרור. במערכת הביטחון מזהים בחודשים האחרונים גורמי טרור מתוך הרצועה שפועלים לעידוד פיגועים בתוך שטחי יהודה ושומרון. מתחילת 2018 סיכל שב"כ יותר מ-200 פיגועים של מחבלים בודדים. המספר הזה מאפיין את גל הטרור שהחל לפני שנתיים וחצי, והוא ככל הנראה לא הסתיים עד היום.

הפופולריים