אבו מאזן: "חמאס אחראי לניסיון ההתנקשות בראש הממשלה הפלסטיני"

אבו מאזן: "חמאס ניסה להתנקש ברה"מ הפלסטיני"
יו"ר הרשות הפלסטינית קילל את שגריר ארצות הברית בישראל במהלך כנס ברמאללה, וכינה אותו "בן כלב, מתנחל". פרידמן השיב: "זו אנטישמיות או מחלוקת פוליטית?". נתניהו: "האמת מוציא את הפלסטינים מדעתם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: צילום: אי-פי

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הטיל הערב (שני) על חמאס את האחריות על ניסיון ההתנקשות בראש הממשלה הפלסטיני שאירע בשבוע שעבר ברצועת עזה. במהלך כינוס של חברי ההנהגה הפלסטינית שנערך ברמאללה, דיבר אבו מאזן על הפיוס הפלסטיני ואמר: "עשינו הכל כדי לקדם את זה, אבל הגענו לצערי לאפס תוצאות. מי שטוען אחרת הוא שקרן וצבוע".

"חמאס לא רוצים פיוס", האשים אבו מאזן. "בשעתו אמרו לנו בחמאס שכל מה שמתחת לקרקע - שלהם וכל מה שמעל הקרקע הוא באחריות הממשלה הפלסטינית. איפה הביטחון?", תהה.

יו"ר הרשות קילל במהלך הכנס את שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, וכינה אותו "בן כלב", בעקבות התבטאות של פרידמן המצדיקה את הבנייה הישראלית בהתנחלויות. "יותר מבכיר אמריקני אחד, ובראשם שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן, אמרו שההתנחלויות חוקיות. פרידמן אמר שהם בונים באדמתם. בן כלב, בונים באדמתם?", פנה יו"ר הרשות לנוכחים בכנס.

אבו מאזן המשיך לתקוף ואמר: "הוא (פרידמן) מתנחל, והמשפחה שלו הם מתנחלים, והוא שגריר ארצות הברית בישראל. מה נותר לנו לצפות ממנו?".

פרידמן השיב על דברי יו"ר הרשות כשהשתתף בפורום הגלובלי למאבק באנטישמיות, ואמר: "שלושה יהודים נרצחו בדם קר, והבחנתי הבוקר שהתגובה מהרשות הפלסטינית הייתה דממה. לא גינוי, לא משנה מה. ציינתי את זה. אבו מאזן בחר להגיב לכך. בדיוק ראיתי את התגובה באייפון שלי. התגובה שלו הייתה להתייחס אליי כ'בן של כלב'. אנטישמיות או מחלוקת פוליטית? לא מתפקידי לשפוט, אשאיר את זה לכם".

שעה קלה לאחר מכן, גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב על ההתבטאות של יו"ר הרשות הפלסטינית. "ההשתלחות של אבו מאזן בשגריר ארצות הברית, דיוויד פרידמן, אומרת הכול", האשים נתניהו. "פעם ראשונה זה עשרות שנים שהממשל האמריקני הפסיק לפנק את מנהיגי הפלסטינים והוא אומר להם: עד כאן".

בבוקר הביע פרידמן תנחומים בחשבון הטוויטר שלו על שני הפיגועים האחרונים שבהם נהרגו החיילים סרן זיו דאוס וסמל נתנאל קהלני, ועדיאל קולמן, ומתח ביקורת על הרשות הפלסטינית: "ברוטליות כזו - ללא גינוי מהרשות הפלסטינית! מתפלל עבור המשפחות והפצועים. כל כך הרבה צער", כתב השגריר.

בתוך כך, ארגון הג'יהאד האסאלמי ופלגים פלסטיניים נוספים הזמינו הערב את אבו מאזן להגיע לעזה וקראו לו שלא לנקוט עיצומים חדשים וצעדים נוספים נגד הרצועה. במסיבת עיתונאים בעזה, גינו הארגונים את הפיצוץ בשיירת מכוניתו של ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, בעזה, וקראו לקיים חקירה משותפת כדי לחשוף את המעורבים במעשה. כלי תקשורת בעזה דיווחו כי הודעת הפלגים באה בתום מפגש שערכו בלשכתו של מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר.

הפופולריים