נקמת הח"כים החרדים בליברמן: התנגדות לחוק עונש מוות למחבלים

נקמת החרדים: התנגדות לחוק עונש מוות למחבלים

ח"כים מיהדות התורה מתכננים צעדי נקמה בישראל ביתנו בעקבות פשרת חוק הגיוס. אחרי שהודיעו שיצביעו נגד חוק המואזין, כעת הם מכוונים לפגוע בחוק הדגל של ליברמן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ גפני במליאת הכנסת
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאס 90

חברי הכנסת החרדים, שחשים כי הושפלו בפשרת חוק הגיוס, מתכוונים לטרפד את חוק עונש מוות למחבלים - כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בעקבות כך החליטו בסיעת יהדות התורה לנקוט בסדרת פעולות נקמה פרלמנטריות נגד ישראל ביתנו.


הפעולה הראשונה בה מתכוונים החרדים לנקוט, שעליה כבר הודיע ח"כ משה גפני, היא התנגדות להצעת חוק המואזין שהגישה ישראל ביתנו. בנוסף לכך, הם מתכננים להתנגד גם לחוק עונש המוות למחבלים, שכבר עבר בקריאה טרומית, ואמור להגיע בהמשך להצבעה בקריאה ראשונה בכנסת - דבר שיקשה מאוד על אישור החוק. גורמים ביהדות התורה גם מבהירים שזאת לא תהיה פעולת הנקמה האחרונה שלהם.

בשבוע שעבר הגיע לסיומו המשבר בנושא חוק הגיוס. לאחר אישור מתווה הפשרה, שממנו עולה כי עם תחילת מושב הקיץ יגיש שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק ממשלתית לעניין הגיוס, בהתאם להמלצת הוועדה שהתקיימה במשרד הביטחון, ולא יאוחר מארבעה שבועות אחר תחילת המושב.

לאחר שההצעה תאושר בוועדת השרים לחקיקה ותעבור קריאה ראשונה בכנסת, היא תמוזג עם הצעת חוק של חבר הכנסת בן צור לצורך הכנתה לקריאה שנייה ושלישית. הנוסח לקריאה שניה ושלישית יגובש בהסכמת כל מרכיבי הקואליציה.

עוד סוכם כי לא יובאו לוועדת השרים לחקיקה הצעות חוק ממשלתיות או פרטיות או מטעם ועדה בעינייני דת ומדינה, מטעם מי מחברי הקואליציה, ולא תהיה דרישה לקידום הצעות כאלה - לרבות הצעות שכבר נדונות בכנסת. הסעיף לא יחול על נושאים חדשים שיעלו בעקבות פסיקות של בג"ץ, שתינתנה לאחר גיבוש הסכם זה.

כמו כן, סוכם כי ההצבעה על חוק הלאום בקריאה הראשונה תתקיים בתום ההצבעה על התקציב. אם לא ניתן יהיה להעלות לסדר היום את חוק הלאום בתום ההצבעה על התקציב, תתקיים ההצבעה כחוק ראשון ביום הראשון של מושב הקיץ הקרוב. ראשי המפלגות מחוייבים לוודא כי כל הח"כים של הקואליציה יהיו נוכחים בהצבעה ויתמכו בחוק, שכן הוא מחייב רוב של 61 חברי כנסת. הנוסח לקריאה שניה ושלישית יגובש בהסכמת כל מרכיבי הקואליציה.

הפופולריים