גבאי: "מוכן לממשלת אחדות - אך לא עם נתניהו"

גבאי: "מוכן לממשלת אחדות - אך לא עם נתניהו"

יו"ר המחנה הציוני ציין כי המשך שיתוף הפעולה עם ח"כ ציפי לבני אינו מובן מאליו: "שום דבר לא קדוש, זה חלק ממשא ומתן"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום ארכיון: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר היום (שבת) כי לא ישב בממשלה שבראשה יעמוד ראש הממשלה בנימין נתניהו. באירוע שבתרבות במבשרת ציון אמר גבאי: "אנחנו לא נשב בממשלה בראשות נתניהו, האם נשב בממשלת אחדות שאנחנו נוביל? כן, ישראל צריכה ממשלת אחדות - אבל לא בראשות נתניהו".

גבאי התייחס גם להמשך האיחוד במסגרת סיעת המחנה הציוני בין מפלגות העבודה והתנועה. "החיבור של המחנה הציוני הוא נכון צודק והגיוני וצריכים להתחבר כמה שיותר גופים, אני בעד המשך החיבור עם לבני ואנחנו עובדים על זה", אמר גבאי. עם זאת, הוא ציין שהמשך ההנהגה המשותפת יחד עם ח"כ ציפי לבני אינה מובנת מאליה: "שום דבר לא קדוש. זה חלק ממשא ומתן".

כמו כן, גבאי התייחס להעברת השגרירות האמריקאית לירושלים, המתוכננת ליום העצמאות הקרוב, והביע ספק בתועלת המחווה: "מברך על העברת השגרירות וההכרה בירושלים, לצד זה אומר מדינת ישראל בסוף חיה כאן עם ארבעה וחצי מיליון פלסטינים ואנחנו לא מתקרבים לפתרון, זה שסגן הנשיא מגיע ונואם זה נהדר אבל כשהוא הולך אנחנו נשארים עם הפלסטינים והוא לא".

בנוגע להודאתה של ישראל בהשמדת הכור הגרעיני בסוריה, ובפרט לעמדתו של שר הביטחון דאז אהוד ברק שלא לצאת למבצע במועדו, אמר גבאי: "בטוח שברק תרם רבות לתקיפה עובדה שהיא הייתה שונה מהתכנון הקודם והוא הביא את היכולות שלו. אי אפשר להקל ראש ביכולות שלו".

הפופולריים