שקד על מועצת זכויות האדם של האו"ם: "צריך לקבל החלטה מחודשת"

שקד על מועצת זכויות האדם: "צריך החלטה מחודשת"

שרת המשפטים בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב', התייחסה לחמש ההחלטות האחרונות נגד ישראל: "הן מבזות קודם כל את הארגון. בזבוז זמן וכסף, אין טעם שנשקיע בו משאבים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת המשפטים איילת שקד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד אמרה הבוקר (ראשון) כי על ישראל לפרוש ממועצת זכויות האדם של האו"ם, בעקבות ההחלטות האנטי-ישראליות האחרונות. "החלטות המועצה מבזות קודם כל את הארגון הזה, שמקבל שנה אחר שנה החלטות נגד מדינת ישראל", אמרה לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

"זה בזבוז זמן ובזבוז כסף ואין טעם שמדינת ישראל תשקיע בארגון הזה משאבים. צריך לעשות החלטה מחודשת, אני לא רואה טעם להמשיך ולשתף עם הגוף הזה פעולה", אמרה לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

במהלך הראיון התייחסה השרה גם להתרת חומרי הארכיון בעניין היחס לעולים, ואמרה כי "כל החומרים חשופים כבר היום". שקד הבהירה כי המשרד יתקצב פרויקט שמטרתו להנגיש את החומרים לציבור הרחב. "אני מכירה ארכיון משטרתי שייחשף, אם יש ארכיון של השב"כ בהחלט ניתן לחשוף גם אותו. עבר מספיק זמן".

המועצה לזכויות אדם של האו"ם קיבלה ביום שישי האחרון חמש החלטות נגד ישראל, המבקרות את היחס כלפי הפלסטינים. זו הייתה ההתכנסות הראשונה והארוכה ביותר של השנה. למרות המלחמה המתמשכת וההפרה הבוטה של זכויות האדם של משטרו של בשאר אסד, נגד סוריה התקבלו רק שתי החלטות. נגד איראן וקוריאה הצפונית התקבלה החלטה אחת.

בהחלטות שהתקבלו נגד ישראל היו כאלה שהתייחסו ל"זכויות האדם בגולן הסורי הכבוש", "זכותו של העם הפלסטיני להגדרה עצמית", "מצב זכויות האדם בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל ירושלים המזרחית", ההתנחלויות הישראליות בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל ירושלים המזרחית ובגולן הסורי" ו"הבטחה כי ישראל תתן דין וחשבון על כל ההפרות של המשפט הבינלאומי בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל ירושלים המזרחית".

שגרירת ארצות הברית לאו"ם ניקי היילי אמרה לאחר פרסום ההחלטות כי הגוף, שמונה 47 מדינות חברות, נפגש בכל חודש מרץ פעמיים: פעם אחת כדי לדון בהפרות של זכויות אדם והתעללות בישראל ופעם אחת לדיון בהפרות בשאר העולם. לפני כתשעה חודשים דרשה היילי מארגון זכויות האדם של האו"ם לשים קץ ל"הטיה נגד ישראל" ואיימה כי אם זה לא יקרה, ארצות הברית תעזוב את המועצה.

הפופולריים