משפחת מנגיסטו ממשיכה במחאה: "לא קיבלנו סימן חיים, והממשלה לא לוחצת"

משפחת מנגיסטו ממשיכה במחאה: "הממשלה לא לוחצת"

הוריו ואחיו של אברה מנגיסטו החליטו להמשיך את שהותם מול בית ראש הממשלה, שטרם יצא אליהם. רק ארבעה ח"כים – כולם מהאופוזיציה – ביקרו אותם. "לא נזוז עד שנתניהו לא יפגוש אותנו", אמר האח אילן בראיון לכאן רשת ב'. האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המחאה מול בית ראש הממשלה
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאס 90

משפחת מנגיסטו החליטה היום (ראשון) להאריך את שהותה מול בית ראש הממשלה בירושלים. זהו היום השמיני של המשפחה, שבנה אברה מנגיסטו מוחזק בידי חמאס בעזה זה שלוש שנים וחצי, כשכוונתה המקורית הייתה להישאר שבוע בלבד.

"אנחנו לא מתכוונים לזוז מפה עד שנתניהו לא ייפגש איתנו", אמר האח אילן מנגיסטו בראיון לסדר יום עם קרן נויבך בכאן רשת ב'. "עד כה המדינה לא לחצה שהצלב האדום יעביר אות חיים ואת המצב הבריאותי של אברה".

הוריו של מנגיסטו תהו מדוע לא מתייחסים למאבקם. "אנו יושבים בפתח הבית של ראש הממשלה, כיצד ייתכן שהוא לא יוצא אלינו?", אמרו. עד כה ארבעה חברי כנסת בלבד – כולם חברי אופוזיציה - הגיעו לתמוך בהורים המבוגרים שבאוהל. שום שר לא הגיע.

הפעם האחרונה שנפגשו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו הייתה לפני חצי שנה, לאחר שהפעילו לחץ עם בכירים בביקורם בארצות הברית. היום יפוג האישור הזמני שקיבלו בני המשפחה מראש העיר ניר ברקת. שוטרים הגיעו הבוקר לקחת מהם פרטים, והם מקווים שלא יפנו אותם.

משפחות מנגיסטו, שאול וגולדין דורשות מנתניהו שיקיים את הבטחותיו והחלטות הקבינט, ויפעיל לחץ על חמאס. על אף הצהרות נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן, גופות מחבלים הוחזרו לחמאס, עד עתירה של משפחת גולדין לבג"ץ.

בני משפחתו של מנגיסטו, שחצה את הגבול לרצועת עזה ונעדר שם מאז ספטמבר 2014, הקימו בשבוע שעבר מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה. הם מסרו שהם ישהו במאהל כדי למחות "מול הבית של מי שאחראי להשבתו".


"לצערי, כבש שלוש שנים וחצי שאנחנו לא יודעים מה איתו ומה מצבו. כל מדינה מתוקנת צריכה לדאוג לחיים ולגורם של אזרחיה, אבל לצערי, במקרה שלנו אנחנו לא רואים מספיק מאמצים שנעשים על ידי הממשלה", אמר אחיו של הנעדר במסר ממאהל המחאה בירושלים. "הפקרתם את אברה שלוש שנים וחצי. הגיע הזמן שהוא ישוב אלינו הביתה".

בחודש נובמבר האחרון קיימה משפחתו של מנגיסטו סדרת פגישות בארצות הברית על מנת לקדם את סוגיית שחרורו. קרוביו נפגשו שם, בין השאר, עם נציגי זכויות אדם, נציגי הממשל האמריקני וגם עם שליחו המיוחד של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ג'ייסון גרינבלט. "ככל שעובר הזמן עולות בי מחשבות שאולי מצבו של אחי אינו כפי שאנחנו מתפללים", אמר אז אחיו, אילן, בראיון לכאן רשת ב'. למרות זאת, הוא הדגיש: "עדיין יש תקווה ואנחנו נלחמים לרתום כל אדם למאמץ".

הפופולריים