לפיד: אחתום על היוזמה להדחת זועבי; שלח: "מצוקה פוליטית"

שלח נגד לפיד: "הדחת זועבי - מצוקה פוליטית"

יו"ר יש עתיד אישר בראיון לכאן רשת ב' כי הוא מתכוון להצטרף למהלך של ישראל ביתנו להדיח את הח"כית, שנחשף בכאן חדשות. בעקבות כך, חבר מפלגתו יצא נגד היוזמה: "במקום שתיעלם מהתודעה, עוזרים לה להצטייר כקורבן"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ועופר שלח
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עימות בתוך יש עתיד סביב היוזמה להדחתה של ח"כ חנין זועבי מהכנסת: יו"ר המפלגה, יאיר לפיד, הודיע הבוקר (ראשון) בראיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי בכוונתו להצטרף ליוזמה של ישראל ביתנו נגד הח"כית מהרשימה המשותפת, שנחשפה בכאן חדשות. בתגובה, חבר סיעתו, עופר שלח, הביע התנגדות למהלך ואמר כי "מי שפותח עכשיו, מטעמי מצוקה פוליטית, במסע להדחתה של זועבי מהכנסת - עושה לה שירות שלא מגיע לה".

האזינו לראיון עם לפיד בכאן רשת ב': "לא חושב שזועבי צריכה לשבת בכנסת"

לפיד אמר הבוקר בראיון לאריה גולן כי מלבדו, צפויים לחתום על היוזמה עוד שניים או שלושה ח"כים מסיעת יש עתיד. "אני לא יודע אם נבטיח את הרוב ליוזמה. אני חושב שחנין זועבי לא צריכה להיות בכנסת ישראל. אף פרלמנט בעולם לא היה מסכים שתהיה בו חברת כנסת שהיא פעילת טרור מובהקת", אמר יו"ר יש עתיד. לדבריו, זועבי "מייצגת בעיקר את החמאס".

זמן קצר לאחר מכן, פרסם ח"כ שלח הודעה בתגובה. "במקום שזועבי תיעלם מהתודעה כראוי לה, עוזרים לה להצטייר כקורבן וכלוחמת למען הדמוקרטיה", כתב שלח. "אני לא סובל את חנין זועבי. היא פרובוקטורית ירודה, שחצתה כל גבול בשביל כותרת. אסור לתת לזועבי את הצ'ופר הזה. אסור גם לתת לקואליציה להשתמש בכלי הבזוי שהמציאה. אם זועבי עברה על חוק המאבק בטרור או ההסתה או כל חוק אחר - שיוגש נגדה כתב אישום ונסיר את חסינותה, כמו שקרה לבאסל גטאס. לא בדרך הזו. לכן, לא אחתום על היוזמה להדיח אותה".

יוזם ההדחה, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), הגיב לשלח בתקיפות: "אני מציע לכל מי שמתיפייף ומתחבא מאחורי תירוצים, המאפשרים לקיצונים ותומכי טרור כמו איימן עודה וחנין זועבי להישאר בכנסת ישראל, להפסיק לטמון את הראש בחול. אני מציע לח"כ שלח שאם הוא חושב שחנין זועבי לא צריכה להיות בכנסת ישראל, שיחתום על היוזמה; ואם הוא לא חושב כך - שלא יחתום, אבל שלפחות יעמוד מאחורי עמדתו ולא יתחבא".

הצטרפותו המפתיעה של לפיד למהלך ההדחה צפויה להביך ח"כים מהבית היהודי ומהליכוד, שטרם חתמו על היוזמה, וכעת ייאלצו לחתום עליה אף על פי שלא תכננו לעשות זאת. עד כה, הושגו בסך הכל חתימות של יותר מ-20 ח"כים.

 היוזמה קוראת להדחתה של זועבי מהכנסת בעקבות קריאתה למיליוני פלסטינים לעלות לירושלים. עד כה המהלך נתקל בקשיים, בין השאר בשל חוסר הנכונות המסתמנת של המפלגות החרדיות להצטרף אליו – אך הצטרפותו של לפיד צפויה לספק לו תנופה מחודשת. בסך הכל, נדרשות 70 חתימות של ח"כים על הבקשה של זועבי, מתוכן 10 חתימות של חבר אופוזיציה.

ח"כ זועבי עצמה הגיבה ליוזמה להדחתה ואמרה כי "זה הזמן להעמיד את המדינה הציונית אל מול פשעיה: כי רצח ורדיפה משמעותם פשע. לכן, לא פלא שהפשיסטים מדברים והגזענים של 'השמאל הציוני' האומלל שותקים, כאשר מדובר ברדיפה פוליטית טהורה. הניסיון להדחה מראה יותר מכל את פחדנותה של הציונות מהעובדות בשטח. הגיע זמן להראות שדמוקרטיה, מאבק לחירות ולצדק, פלסטינים צועדים, נוער שנאבק, וחרם - הם לא הבעיה, אלא הפתרון, ולא רק לפלסטינים - אלא לישראלים עצמם".

הפופולריים