ח"כ סמוטריץ' צייץ שתמימי הייתה צריכה לקבל כדור בברך - ונחסם מטוויטר

בגלל הציוץ נגד תמימי: סמוטריץ' נחסם בטוויטר

הח"כ מהבית היהודי כתב אתמול בחשבונו כי הנערה הפלסטינית שסטרה לחיילי צה"ל הייתה "חייבת לקבל כדור, לפחות בפיקה", ונחסם היום. סמוטריץ': "שיא חדש של סתימת פיות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשבון הטוויטר של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) נחסם הערב (שני), זאת לאחר שכתב אתמול כי הנערה הפלסטינית עהד תמימי, שתועדה מכה חיילי צה"ל, "הייתה חייבת לחטוף כדור, לפחות בפיקה". בתגובה אמר ח"כ סמוטריץ' כי מדובר ב"סתימת פיות" וכי הוא אינו מתנצל על מה שכתב.

בתוכן הציוץ שהוביל לחסימה נכתב:"אני דווקא ממש עצוב ינון (מגל) שהיא במעצר. לדעתי היא היתה חייבת לחטוף איזה כדור, לפחות בפיקה של הברך. זה היה מכניס אותה למעצר בית לכל החיים".

ח"כ סמוטריץ' מסר בעקבות החסימה בטוויטר כי מדובר ב"שיא חדש של סתימת פיות. כנראה שחופש הביטוי שמור רק לצד אחד של המפה הפוליטית. אני עומד מאחורי כל מילה של הציוץ הזה".

תיעוד התקיפה של עהד תמימיבחודש שעבר הורשעה תמימי בתקיפת חייל ובשלושה אישומים נוספים במסגרת הסדר טיעון, לאחר שתועדה תוקפת שני חיילי צה"ל לפני כארבעה חודשים בכפר נבי סאלח. היא הואשמה גם בתקיפה של אנשי כוחות הביטחון בחמישה מקרים נוספים. על פי האישום, תמימי השתתפה בהפרות סדר, זרקה אבנים, איימה והסיתה. נגזרו עליה שמונה חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 5,000 שקלים. אמה של תמימי, נרימאן, הואשמה אף היא בתקיפת קצין, בהשתתפות בהפרות סדר ובהסתה בפייסבוק לביצוע פיגועים.


הפופולריים