ראש המל"ל לשעבר: "במקום להתרכז באיראן, גוזרים סרטים בשגרירות"

"במקום להתרכז באיראן, גוזרים סרטים בשגרירות"

עוזי ארד, ששימש היועץ לביטחון לאומי של ראש הממשלה, תקף בכאן רשת ב' את התנהלות הממשלה מול האיומים השונים: "לא אחת, אנחנו הם אלה שמטפסים על עץ ומציבים רף. אימרת הרהב שאנחנו יכולים לעשות הכל בעצמו - מצחיקה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש המל"ל לשעבר עוזי ארד
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, עוזי ארד, תקף היום (שלישי) את התנהלות הממשלה מול האיומים הביטחוניים השונים. בראיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', אמר ארד כי במקום להתרכז באיום האיראני, הממשלה עסוקה "בגזירת סרטים בשגרירות".

"יש התפתחויות והחמרות במצבנו הביטחוני ובאיומים שמתגבשים. אלא מה? בהתנהלות שלנו מולן אני מאבחן מידה מסוימת של שבירה של לפחות היגיון אחד, שאמור להיות אסטרטגי -לא לפתוח יותר מדי חיזתות בו זמנית", אמר ראש המל"ל לשעבר.

ארד הוסיף: "בכל חזית טמון מרכיב הסלמתי, אבל לא אחת אנחנו הם אלה שמטפסים על עץ ומציבים רף, ואז אנחנו עלולים להיות מאותגרים למענה. מה אנחנו עושים? בימים האחרונים אנחנו הולכים לעשות חגיגות של גזירת סרטים בפתיחה של שגרירויות".

לדברי הבכיר הביטחוני לשעבר, "כרגע הדבר הבוער ביותר זה האיום האיראני בסוריה ובהסכם הגרעין. אנחנו צריכים את ארצות הברית שתתייצב לצדנו בשני המאמצים האלו. הייתי אומר להם, 'חברה', את גזירת הסרט עם הקונסוליה או השגרירות שם - לא בוער. כרגע אנחנו רוצים שכן תשימו משאבים מבצעיים נגד איראן'. זה מחייב גם דיפלומטיה מול רוסיה".

עוד אמר ראש המל"ל לשעבר כי "לצערי, אימרת הרהב שאנחנו יכולים לעשות הכל בעצמו היא מצחיקה. אפילו אמריקה הזדקקה לאנגלים ולצרפתים כשרצתה לתת מכה קטנה בסוריה. אנחנו צריכים לעבוד עם שותפים במאמצים האלה והתעדוף הוא כרגע לא ירושלים".

ברקע האיומים מאיראן והסגת הכוחות האמריקניים מסוריה, דווח אתמול לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי מפקד הפיקוד המרכזי בצבא ארצות הברית (סנטקום), הגנרל ג'וזף ווטל, הגיע לביקור בישראל שנשמר עד כה בחשאיות. ווטל מבקר בארץ בימים האחרונים והוא נפגש עם בכירים במערכת הביטחון, בהם הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, ראש המל"ל, מאיר בן שבת, וגורמים נוספים.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, צריך להחליט עד 12 במאי אם הוא מחדש או מבטל את הקפאת העיצומים הכלכליים של ארצות הברית על איראן. אם יבחר לבטל את הקפאת העיצומים, הצעד ייחשב לביטול הסכם הגרעין מצדם של האמריקנים, ועשוי לסכן את כלל ההסכם הרב-לאומי בין איראן ליתר חמש המעצמות החתומות עליו.

הפופולריים