יוצא מהקפאה: חוק המואזין יעלה לדיון בכנסת

יוצא מהקפאה: חוק המואזין יעלה לדיון בכנסת
שנה וחודשיים אחרי שעבר בקריאה טרומית, אישר יו"ר הקואליציה לדון בחוק בוועדת החוקה. ח"כ אמסלם אמר בכאן רשת ב' כי "אפשרנו קידום שלו רק בוועדה, אבל לא תהיה הצבעה בנושא". כמו כן התנגדות המפלגות החרדיות תקשה על השגת רוב לתמיכה בהצעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסגד, אילוסטרציה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר הקפאה של שנה וחודשיים אישר יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, להעלות את חוק המואזין לדיון בוועדת החוקה של הכנסת, כך דווח הבוקר (שישי) בכאן רשת ב'. הוא הודיע על כך בשיחה עם יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי ואחד מיוזמי החוק ח"כ מוטי יוגב. אך עדיין צפויים קשיים בהעברת החוק בגלל התנגדות המפלגות החרדיות.

מדובר בהצעת החוק האוסרת להשמיע קולות רמקולים מבתי תפילה במהלך שעות הלילה המאוחרות ושעות הבוקר המוקדמות. היא עברה בחודש מרץ 2017 בקריאה טרומית, אך הוקפאה בגלל התנגדות חברי הכנסת החרדים והחלטת יו"ר הקואליציה שאינו מעוניין לקדם חוק שנוי במחלוקת.

אך גם לאחר האישור מאמסלם לדון על החוק, נמשכת ההסכמה בין הח"כים החרדים לערבים. לפי ההסכם הח"כים הערבים יסייעו לחרדים בחוק הגיוס, ומנגד הם יעזרו לסכל את חוק המואזין. כך שעדיין מוטל ספק ביכולת של הקואליציה לייצר רוב במליאת הכנסת לאישור החוק.

יו"ר הקואליציה התייחס הבוקר לנושא בראיון בתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב'. הוא הסביר כי "החוק נמצא בכנסת כבר שנתיים. אפשרנו קידום שלו רק בדיון בוועדת חוקה. הם ידונו עליו אבל לא תהיה הצבעה בנושא".

האזינו לראיון המלא עם ח"כ אמסלם:

לפני כחודשיים הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לקדם בכנס הכנסת הקרוב את חוק המואזין. דבר שיצר מתח חדש בין סיעות הקואליציה בכנסת. ההוראה לקדם את החוק הגיעה למרות שבכנס הקיץ יעמדו על הפרק שני חוקים נפיצים ומורכבים - חוק הגיוס וחוק הלאום.

הפופולריים