ליצמן על משבר הגיוס: "אם לא יספרו אותנו - נפרוש מהממשלה"

ליצמן: "לא יספרו אותנו - נפרוש מהממשלה"
סגן שר הבריאות התייחס בכאן רשת ב' גם להמלצות הגיור שהגיש השר לשעבר משה ניסים והתרעם: "ההמלצות שלו לא רלוונטיות, זה שטויות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
צילום: צילום: פלאש 90

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס הערב למשבר סביב חוק הגיוס והצהיר כי מפלגתו - יהדות התורה, תפרוש מהממשלה אם לא יתחשבו בהם. "לא דיברו איתנו. אם לא יספרו אותנו עד סוף המושב, נלך הביתה", אמר ליצמן לרן בנימיני ויגאל גואטה בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב'.

הריאיון המלא עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן:

סגן שר הבריאות התייחס גם להמלצות הגיור שהגיש השר לשעבר משה ניסים והתרעם על כך שאף אחד לא דיבר איתו על הנושא לפני הגשת ההמלצות. "ההמלצות שלו לא רלוונטיות, זה שטויות", אמר ליצמן והאשים את מראיינים כי הם סלקטיביים – "תקום קבוצה של אנשים שלא רוצים לשלם מס הכנסה, ינהלו איתם משא ומתן ויתפשרו איתם או שיש חוק?".

ביום שישי אמר ליצמן כי המתמודד על ראשות עיריית ירושלים שיבטיח לסגור את "מתחם ההוללות בשוק מחנה יהודה" יזכה בתמיכתו. סגן השר הסביר בתכנית הערב כי ביקש לסגור את המתחם בשל בקשת השכנים: "מה שראיתי שם זה נורא ואיום – יש סמים במקום ויש עוד דברים נוראיים, וזה מפריע לשכנים".

המתמודד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ' אמר בתכנית בתגובה כי שוק מחנה יהודה זה "אחד הדברים הכי טובים שקרו בירושלים בשנים האחרונות, אך יש מה לשפר מול התושבים". ברקוביץ' הוסיף כי "החברים החרדים לא פעם מרימים קול שלא אחראי מספיק לחיים המשותפים בירושלים".

הפופולריים