משרד המשפטים: השר אלקין יוכל להתמודד לראשות י-ם מבלי להתפטר

אלקין יוכל להתמודד לראשות י-ם מבלי להתפטר
בפגישה שהתקיימה היום בין אלקין - המכהן כשר לירושלים - למשנה ליועמ"ש, ובהשתתפות היועצים המשפטים למשרדי ירושלים והגנת הסביבה, הוחלט כי אין מניעה להתפטרות. עם זאת, על אלקין יחולו מגבלות מסוימות בצורה פרטנית בתקופת הבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר להגנת הסביבה, זאב אלקין
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

משרד המשפטים קיבל היום (ראשון) את עמדתו של השר להגנת הסביבה, המורשת ולירושלים, זאב אלקין, והבהיר כי הוא יוכל להמשיך בתפקידו ולא יצטרך להתפטר מכהונתו כשר ירושלים. זאת, במקביל לריצתו בבחירות המונציפליות לראשות עיריית ירושלים.

לאחר הכרזתו כי ירוץ לראשות העיר ירושלים, פנה השר אלקין ביוזמתו עוד ביום חמישי שעבר למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, על מנת לסכם כיצד לפעול על פי חוק במהלך הקמפיין. השניים נועדו היום לבקשת השר, יחד עם נציגים נוספים של משרד המשפטים והיועצים המשפטים למשרדי ירושלים והגנת הסביבה.

המשנה זילבר דחתה על הסף את הפרסומים האחרונים על הצורך בהתפטרותו של אלקין, וקיבלה את עמדתו של השר שהוא יוכל להמשיך ולכהן כשר ירושלים והמורשת, תוך התחשבות כמובן במגבלות רגילות שחלות בתקופות הבחירות לכנסת או לרשויות מקומיות. סוכם שבתקופה הקרובה המגבלות יסוכמו בצורה פרטנית בין היועצים המשפטיים של המשרדים, משרד המשפטים והשר.

ביום חמישי האחרון הכריז אלקין על התמודדותו לראשות עיריית ירושלים. זאת, למרות שעדיין לא קיבל את תמיכתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהיה מעוניין בהמשך דרכו של אלקין כשר בממשלה. בריאיון לתכנית "כאן הערב" בכאן 11 אמר אלקין כי  "קשה לי לראות אופציה שנתניהו לא יתמוך בי".

"ראש הממשלה ידע על זה, והודעתי לו על כך", הוסיף השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני. "הוא ניסה לשכנע אותי פעם נוספת להישאר בליכוד, אבל אני קיבלתי החלטה. זו לא פעם ראשונה שאני עושה מהלך פוליטי שרבים אולי יגידו שהוא דורש אומץ, אבל אני מאמין במהלך", אמר.

הפופולריים