דיווח בלבנון: ישראל דחתה הצעה ליישב את משבר הגבולות בין המדינות

דיווח: ישראל דחתה את הצעת לבנון להסדרת הגבול

העיתון אל-אח'באר פרסם כי ישראל הודיעה שאין לקשור בין שרטוט הגבול הימי ליבשתי, סוגיה שלבנון רואה בה מקשה אחת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילי או"ם משקיפים על עבודות ישראליות בגבול עם לבנ
צילום: צילום: אי-פי

ישראל דחתה הצעה לבנונית ליישב את משבר הגבולות בין שתי המדינות במשא ומתן בחסות האו"ם, כך דיווח היום (שני) העיתון הלבנוני אל-אח'באר. על פי הדיווח, ישראל הודיעה כי אין לקשור בין שרטוט הגבול הימי ליבשתי.

לטענת ישראל, החלטת האו"ם 1701, שהתקבלה בתום מלחמת לבנון השנייה, אינה עוסקת בסוגיית המשאבים הטבעיים שבגבול הימי בין שתי המדינות. על פי הדיווח, שגרירת ארצות הברית בביירות אליזבט ריצ'ארד נועדה בימים האחרונים עם בכירים לבנונים ובהם ראש הממשלה אלחרירי, ואלה אמרו לה כי סוגיית הגבול הימי והיבשתי היא מקשה אחת ואין לפצלה, כפי שישראל דורשת.

בשבוע שעבר דווח כי יושב ראש הפרלמנט הלבנוני נביה ברי הודיע כי ביירות ממתינה לשמוע את עמדתה הרשמית של וושינגטון בעניין יוזמה ישראלית חדשה ליישוב המחלוקת. לדברי ברי, את ההצעה הביא לביירות חבר הקונגרס האמריקני דארל עיסא, לאחר ששמע אותה ישירות מראש הממשלה נתניהו.

בחודש שעבר טען גורם ישראלי כי ישנה נכונות מצד לבנון להגיע לפשרה במחלוקת סביב הגבול הימי בין המדינות. לדבריו, בישראל זיהו לאחרונה שינוי בצד הלבנוני, בעקבות הבחירות לפרלמנט, שעשוי להביא להתקדמות משמעותית בסוגייה.

קיומם של המגעים בין ישראל ללבנון, בתיווך ארצות הברית, בניסיון לפתור את המחלוקת בנוגע לגבול הימי בין המדינות פורסם בכאן חדשות בפברואר האחרון. ישראל כבר הסכימה לפשרה שתאפשר לחצות את האזורים שבמחלוקת בים, ושבמסגרתה יימסר ללבנון שטח ימי גדול יותר מאשר לישראל - אך בביירות דחו אותה.

הפופולריים