אדלשטיין על הגדלת הפנסיה ליועמ"ש הכנסת: "זה לא חוק פרסונלי"

אדלשטיין על הפנסיה ליועמ"ש: "לא חוק פרסונלי"

יו"ר הכנסת התייחס בכאן רשת ב' לאישור התיקון שיוביל להגדלת הפנסיה של היועץ במיליוני שקלים: "היה מקום להסדיר את זה". על הפינוי בנתיב האבות: "גישת ייקוב הדין את ההר של בג"ץ מיותרת לחלוטין"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, התייחס היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' להגדלת תשלומי הפנסיה של היועץ המשפטי של הכנסת, שנחשפה על ידי פרשן כאן חדשות מרדכי גילת, והבהיר כי לא מדובר היה בחוק אישי. "אני לא רואה בזה שום מהלך חריג. הכנסת הייתה חייבת להסדיר את זה. זה לא חוק פרסונלי כפי שניסו לטעון", אמר אדלשטיין.

אדלשטיין פירט על אישור התיקון לחוק שיאפשר את הגדלת הפנסיה: "החוק אומר דבר מאוד פשוט -תנאי העסקתו של היועץ המשפטי לכנסת יהיו מקבילים לתנאי העסקתו של היועץ המשפטי לממשלה. הוא צריך כישורים דומים והוא גם מקבל שכר דומה. נושא הפנסיה לא הוסדר, וכרגע הוא הוגדר בחוק. הפנסיה הזו לא שונה כלל מעובדי ציבור אחרים".

אדלשטיין התייחס בנוסף לפינוי במאחז נתיב האבות שבוצע אתמול. "באתי לנתיב האבות כי אף אחד לא יכול להסביר את האבסורד שקרה שם", הוא אמר. "במקרה זה, גישת בית המשפט העליון של ייקוב הדין את ההר הייתה מיותרת לגמרי. אני לא בטוח שהייתה ראיית אזרח בקצה".

יו"ר הכנסת הוסיף בנוגע לחוק ההסדרה: "קראתי לשלוש הרשויות להתחיל תהליך של הידברות. ממחזה האבסורד הזה סובלים האזרחים. אין ספק שבמצב הנוכחי אי אפשר למצוא את עצמנו במחזה שמזיזים משפחות 100 מטרים על מנת להיענות לעותרים מזויפים שבחיים לא חיו על האדמה הזו ולא עיבדו אותה".

השבוע אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק הכנסת, הקובע כי תשלומי הפנסיה של היועץ המשפטי של הכנסת יגדלו ויוצמדו לאלו של שופטים הפורשים מתפקידם - כפי שחשף פרשן כאן חדשות מרדכי גילת  בכאן רשת ב' לפני כשבועיים.

על פי הצעת החוק, השינוי יחול גם על היועץ המשפטי הנוכחי של הכנסת, עו"ד איל ינון, וזאת בצל הביקורת החריפה על כך שמדובר בחוק עם משמעויות פרסונליות. הצעת החוק אושרה סופית ברוב של 50 תומכים מול 34 מתנגדים.

הפופולריים