ח"כ מוזס על חוק הגיוס: "מה זאת אומרת שישיבות צריכות לספק חיילים לצבא?"

ח"כ מוזס: "הישיבה היא לא הספק של הצבא"

יו"ר סיעת יהדות התורה תקף בריאיון לכתבנו זאב קם את מתווה הגיוס החדש שגיבש משרד הביטחון. "יש שם טביעות אצבע פוליטיות, זה מתווה לפיד. רואה בחומרה את המילה סנקציות" | פרלמנט_לייט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילוםף מערכת כאן חדשות

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, תקף היום (חמישי) בחריפות את מתווה חוק הגיוס החדש שגיבש משרד הביטחון ואמר כי מדובר בחוק ברוח מפלגת יש עתיד. במסגרת סדרת הריאיונות #פרלמנט_לייט של כאן חדשות, תהה מוזס: "מה זאת אומרת שישיבות צריכות לספק חיילים לצבא?".

צפו בריאיון עם ח"כ מוזס:


"זה מתווה לפיד", אמר ח"כ מוזס על מתווה הגיוס החדש."לפיד אומר הרי -זה המתווה גיוס חרדים שהוצג על ידי הוועדה, ולמעשה חזרה לחוק השוויון שלו", טען.

בהתייחס להמלצה להתמקד בענישה כלכלית ולא פלילית במקרה של השתמטות, אומר מוזס כי "אתם לא תופשים שיש גם נקודה פלילית. אני רואה בחומרה את עצם המילה סנקציות, אני רואה בחומרה שהישיבות נהפכות לבית היוצר לצה"ל. מה זאת אומרת ישיבות צריכות לספק חיילים לצבא?".

ח"כ מוזס הוסיף: "אני לא מדבר על אלה שלא לומדים (בישיבות) - אני מדבר על אלה שלומדים. החוק הזה בא על אלה שלומדים ולא יושבי קרנות, ולא על אלה שרוצים לעשות חלטורות. אנחנו מדברים על מי שרוצה לשבת וללמוד בישיבה -זכותו לשבת בישיבה. היא לא הספק של הצבא".

לסיום אמר יו"ר סיעת יהדות התורה, בהתייחסו לוועדת משרד הביטחון שעסקה בנושא גיוס החרדים: "יש לי מילה אחת טובה - שאמנם זאת ועדה מקצועית, אבל מצד שני קח בחשבון, אני רואה כאן ממש טביעת אצבעות פוליטית. כי זה לא סוד שהשתתפו בזה אלעזר שטרן וגם לפיד, ואתה רואה שהם מאמצים את זה".

הפופולריים