נתניהו: "צריך להעביר את חוק הגיוס במושב הנוכחי"

"להעביר את חוק הגיוס במושב הנוכחי"

בפורום ראשי הקואליציה קרא ראש הממשלה בנימין נתניהו לסיים את הנושא בהקדם ולהביא את הצעת החוק לאישור הממשלה בתוך שבועיים. הוא הזהיר מפני הליכה לבחירות על רקע החוק. בדיון אמר משה גפני כי רבניו אינם אוהבים את החוק אך הורו לו לקדם את המהלך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו משה גפני במליאת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) כי יש להעביר את חוק הגיוס עוד במושב הנוכחי. בישיבת ראש הקואליציה אמר נתניהו כי יש לגמור את הנושא בהקדם וכי "צריך לקבל החלטות, לייצר הסכמות ולהביא את הצעת החוק לאישור הממשלה בתוך שבועיים".

ראש הממשלה הזהיר מפני הקדמת הבחירות על רקע החוק. יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, אמר בדיון שרבניו אינם אוהבים את החוק, אך ציין כי הם הורו לו להתקדם איתו. עוד אמר גפני כי רבני דגל התורה יצטרכו לשבת עם רבני אגודת ישראל כדי למצוא פתרון בעניין. נוכחים בפורום ראשי מפלגות טוענים כי גפני אמר בדיון שחוק הגיוס מצוין ואפשר להתקדם הלאה. גפני מצדו הכחיש את הדברים. "לא אמרתי דבר כזה ואם אמרתי אז זה היה בבדיחה", סיכם גפני.

שלשום העריכו בכירים בקואליציה כי ישנו סיכוי של 40% שיתקיימו בחירות מוקדמות על רקע משבר חוק הגיוס. אותם בכירים אמרו לכאן חדשות כי "הכל מוטל על הכתפיים של ראש הממשלה בנימין נתניהו – אם ירצה בחירות ייכנע לחרדים ואם יעדיף יציבות יקפל אותם".


מועצת גדולי התורה הורתה בסוף השבוע שעבר לחברי הכנסת של סיעת יהדות התורה שלא לתמוך בחוק הגיוס המוצע ולפרוש מהקואליציה אם החוק יעבור בכל זאת. גורמים פוליטיים באגודת ישראל העריכו כי ראש הממשלה לא יגיש את חוק הגיוס ללא תמיכת החרדים וכי הממשלה תבקש דחייה של חצי שנה מבג"ץ. 

מתווה חוק הגיוס של משרד הביטחון שפורסם בשבוע שעבר, עורר מחלוקת חריפה בקרב חברי הכנסת החרדים, בעיקר בתוך יהדות התורה. כמה חברי המפלגה טענו שמפלגה חרדית אינה יכולה לתמוך בחוק הכולל סעיף המטיל עיצומים כלכליים על הישיבות החרדיות. אחרים טענו שיש לאשר את החוק, על אף הקושי, משום שלא תהיה לציבור החרדי קואליציה טובה או חוק טוב יותר. חברי הכנסת החרדים, המתנגדים לחוק, אומרים עוד כי אינם יכולים לתמוך בהצעת חוק שזוכה לתמיכתה של  יש עתיד.

הפופולריים