פרידמן זעם על ח"כים: הפסיקו לקרוא לארה"ב להכיר בריבונות ישראל על הגולן

פרידמן זעם: הפסיקו לקרוא לארה"ב להכיר בגולן

פרסום ראשון: השגריר האמריקני בישראל בשיחות סגורות: ישראל לא מבינה שהאינטרסים של ארה"ב הם גלובליים ולא קשורים רק בה, לפוליטיקאים הישראלים יש רק אג'נדה מקומית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרידמן ונתניהו, בשנה שעברה
צילום: צילום: אי-פי

שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, ניהל באחרונה שיחות סגורות עם חברי כנסת שבהן זעם על קריאות פומביות של ח"כים ושרים בישראל שקראו לארצו להכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן.


קריאה כזו השמיעו השר ישראל כץ וגם ח"כ יואב קיש, שניהם מהליכוד. גם יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד ארגן כנס בכנסת שעסק בנושא הזה. עליהם וגם על אחרים זעם השגריר בשיחות הסגורות ואמר: בישראל לא מבינים שהאינטרסים של ארה"ב הם גלובליים ולא קשורים רק במדינת ישראל. לפוליטיקאים הישראלים יש רק אג'נדה מקומית. עשינו את הדבר העצום הזה של הכרה בירושלים והעברת השגרירות, ובישראל במקום להגיד תודה, רוצים כבר את הדבר הנוסף. יש פה כפיות טובה.

משגרירות ארה"ב בירושלים נמסר בתגובה: "השגריר פרידמן אינו זוכר שיחות בנושא הזה. בנוגע למדיניות האמריקנית כלפי רמת הגולן, אין לנו שום הצהרות מדיניות חדשות להודיע בעת הזו. אנחנו נפגשים באופן קבוע עם מגוון של גורמים רשמיים בישראל בכל מיני נושאים".

השר כץ מסר: "הכרה אמריקנית ברמת הגולן היא אינטרס ישראלי ואינטרס אמריקני לחיזוק ישראל מול איראן וסוריה". הוא הוסיף כי בכוונתו להמשיך ולפעול לקידום מטרה זו גם בהמשך.

ח"כ לפיד הגיב: "המהלך מתואם עם ידידינו בקונגרס ובסנאט ואנחנו עוסקים בנושא הרבה לפני העברת השגרירות. כפי שלמדנו מההכרה האמריקנית בירושלים, הדרך הנכונה היא לדחוף קדימה ללא לאות את ההכרה ברמת הגולן גם כשזה לא נוח וגם לנוכח הביקורת עד שזה יקרה".

הפופולריים