הצעת חוק: מסתנן שיבצע פשע - יגורש מישראל מיידית

הצעת חוק: מסתנן שיבצע פשע - יגורש מישראל

היוזמה, שהועלתה על ידי ח"כים מהבית היהודי ומהליכוד, מתייחסת לשוהים לא חוקיים שביצעו עבירות מהרף הפלילי הגבוה, בדגש על עבירות אלימות. ההרחקה תתבצע בחזרה למדינת המוצא של אותו שוהה בלתי חוקי שפשע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

חברי כנסת מהליכוד והבית היהודי הגישו הצעת חוק חדשה, לפיה כל מסתנן שיבצע עבירות מסוג "פשע" יורחק מישראל באופן מיידי. את ההצעה יזם ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) ברקע אירועי האלימות הרבים בהם לקחו חלק מסתננים בדרום תל אביב.

על פי הצעת החוק, מסתננים שביצעו עבירות מהרף הפלילי הגבוה, בדגש על עבירות אלימות, הם אלה שיגורשו. זאת, ללא שיקול דעת של שר הפנים או של בית המשפט. ההרחקה תתבצע בחזרה למדינת המוצא של אותו מסתנן. במידה ואותו מסתנן יוכיח שנשקפת סכנה לחייו במדינה ממנה הגיע, ינתן שיקול דעת למדינת ישראל להחליט על הרחקתו למדינה אחרת.

השבוע הגיע לוועדת הפנים של הכנסת סגן-ניצב צחי שרעבי, מפקד תחנת שרת, ודיווח לחברי הכנסת על עלייה משמעותית ברמת הפשיעה החמורה בדרום תל אביב מצד המסתננים. שרעבי ייחס את הקושי לטפל באלימות לסגירת מתקני השהייה בדרום הארץ. "ישנה עלייה בעבירות האלימות, כמו תקיפה ושוד. אנחנו מדברים על עלייה של כמה עשרות מקרים לעומת החציון הראשון של שנת 2017", פירט נציג המשטרה.

הוא הוסיף כי "העלייה במספר המקרים והקושי ביכולת למנוע את האלימות נובעים מכך שהמסתננים מבינים היום שאין יכולת לאכוף את החוק מולם ברמה המנהלית, לאור העובדה שמתקני השהייה בסהרונים ובחולות נסגרו. הם מבינים שהכלי הפלילי פחות רלוונטי במקרה שלהם כי הם לא אזרחים ישראלים".

הפופולריים