חוק הגיוס: הקואליציה לא חיכתה לחרדים, והקימה ועדה להכנת החוק

הקואליציה הקימה ועדה להכנת חוק הגיוס

בראשות הוועדה יעמוד יו"ר הקואליציה דוד אמסלם. בקואליציה מתכוונים לקבוע עובדות בשטח לסיעות החרדיות ולהבהיר להן כי החוק יקודם איתן או בלעדיהן. אגודת ישראל ודגל התורה טרם הסכימו על נוסח
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חרדים מפגינים מחוץ ללשכת גיוס
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סיעות הקואליציה החלו בהקמת הוועדה המיוחדת להכנת חוק הגיוס מבלי לחכות לעמדת הסיעות החרדיות בעניין. אתמול (רביעי) סיכמו נציגי הסיעות בכנסת המסגרת להרכב הוועדה וקבעו כי יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם יעמוד בראשה ויפקח על קידום החוק באופן אישי. לכל סיעה בכנסת יינתן נציג אחד בוועדה, למעט הליכוד והמחנה הציוני שיקבלו שני נציגים. עוד נקבע צוות הייעוץ המשפטי שלה, המזכירות וכל שאר הנושאים הלוגיסטיים.


בקואליציה נחושים להבהיר לחבריהם בסיעות החרדיות כי החוק יקודם איתם או בלעדיהם כדי לעמוד בלוח הזמנים של אישור החוק עד לסוף המושב הנוכחי. בכיר בכנסת אמר בשיחה עם כאן חדשות: "אנחנו רצים עם העניין ומשדרים לח"כים החרדים שזו עובדה מוגמרת. הם מוזמנים להצטרף. אבל גם אם לא, אנחנו כבר עובדים".

אתמול נועדו בכנסת סגן השר מאיר פורוש מאגודת ישראל וח"כ אורי מקלב מדגל התורה בניסיון לגבש הצעה מוסכמת בנושא חוק הגיוס כדי למנוע משבר פנים סיעתי. בשלב זה עדיין לא נמצא נתיב מוסכם על חברי הסיעה המשותפת. גורם בסיעה אמר כי האיום על פיצול קיים, אך המביע תקווה שלא ימומש.

הפופולריים