לבני דורשת את תפקיד יו"ר האופוזיציה: "הכרחי לשימור המחנה הציוני"

רשמית: לבני דורשת את תפקיד יו"ר האופוזיציה

ח"כ ויו"ר מפלגת התנועה הצהירה רשמית על רצונה בתפקיד, לאור הסכם הרוטציה שחתמה עם יו"ר העבודה הקודם, יצחק הרצוג. גבאי סירב להתייחס לנושא כשנשאל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ ציפי לבני
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ציפי לבני הצהירה היום (שני) רשמית על רצונה בתפקיד יו"ר האופוזיציה, במקום ח"כ יצחק הרצוג, שנבחר למלא את תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. לבני אמרה בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני כי "תפקיד ראשות האופוזיציה הכרחי להמשך שותפות סיעת המחנה הציוני, המורכבת ממפלגת העבודה ומפלגת התנועה - בראשה עומדת לבני. יו"ר העבודה, אבי גבאי, סירב להתייחס לנושא כשנשאל על כך.

הבוקר התראיין הרצוג לתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' והביע את תמיכתו בכך שח"כ לבני תחליף אותו בתפקיד יו"ר האופוזיציה. "ההבנה שלי הייתה עם ציפי לבני שכל אחד שמסיים או פורש מהתפקיד, השני מקבל אותו", אמר הרצוג.

הרצוג הסביר כי הוא מבין את הדאגה של יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, בנוגע לתפקיד. לדבריו, "אבי גבאי אומר בצדק שהוא רוצה לראות איך ממשיכים ביחד, ומה התנאים בין התנועה לבין העבודה. הוא רוצה לבחון מה המשך השותפות בין המפלגות, ולראות שזאת לא פלטפורמה רק ל'תנועה'. אני אפרוש רק בסוף יולי ונגיע לתנאים הנכונים בעניין הזה". 

בשבוע שעבר אמרו גורמים במחנה הציוני כי החלטת גבאי על זהות מחליפו של הרצוג עשויה להכריע את גורל השותפות בין מפלגת העבודה לתנועה. לפי הגורמים, החלטת גבאי לא למנות את לבני משמעותה הפרה של הסכם הרוטציה בין העבודה לתנועה, שנחתם ערב הבחירות. אם יעשה כן, גבאי יסתכן בפירוק המחנה הציוני.

ח"כ שלי יחימוביץ', הנחשבת לבעלת ברית של גבאי במפלגה, היא אחת המועמדות של גבאי לתפקיד. אך הגורמים אומרים כי אי-בחירה ביחימוביץ' - המשמשת יו"ר ועדת ביקורת המדינה -‬⁩ לאו דווקא תעורר מלחמה פוליטית ביניהם. לפני שנה חברת הכנסת כלל לא חפצה בתפקיד כשזה עמד על הפרק.

הפופולריים