שר החוץ הרוסי: לצפות שאיראן תצא מסוריה? לא מציאותי

רוסיה: לא מציאותי לצפות שאיראן תצא מסוריה

השר, סרגיי לברוב, אמר כי איראן הכרחית לפתרון הבעיות באזור. מפקד כח קודס במשמרות המהפכה, סולימאני: "אם מכירת נפט איראני תיאסר בידי ארצות הברית - נמנע ייצוא נפט ממדינות שכנות". ברקע המתיחות בצפון - הרמטכ"ל ערך ביקור ברמת הגולן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוחות משמרות המהפכה של איראן
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, אמר היום (רביעי) כי אין לצפות שאיראן תוציא את כוחותיה מסוריה. במסיבת עיתונאים עם מקבילו הירדני, איימן ספדי, אמר לברוב כי "ברור ולא מציאותי לחלוטין לצפות שאיראן תצא מסוריה". הבכיר הרוסי הוסיף כי "בעיות האזור לא ייפתרו ללא השתתפותן של מדינות מפתח, דוגמת איראן, סעודיה, ירדן, מצרים ואחרות".

מוקדם יותר אמר מפקד כח קודס של משמרות המהפכה האיראניים, קאסם סולימאני, כי כוחותיו נערכים לאפשרות של מניעת ייצוא נפט. "אני מנשק את ידי רוחאני על תגובותיו החכמות, ואני מוכן ליישם כל מדיניות שתשרת את הרפובליקה האסלאמית" כתב במכתב שהתפרסם בסוכנות הידיעות האיראנית "אירנה". סולימיאני הבהיר במכתב שכוחותיו "מוכנים ליישם את המדיניות למניעת ייצוא נפט ממדינות שכנות אם מכירת נפט איראני תיאסר בידי ארצות הברית".

נציג איראן בארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) כי "לחץ ממשל טראמפ על חברות בינלאומיות לא לקנות נפט איראני זו פגיעה עצמית". הוא הוסיף כי "נפט לא צריך לשמש נשק למטרות פוליטיות".

בתוך כך, הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, ביקר היום ברמת הגולן, על רקע המתיחות והמבצע הסורי לכיבוש דרום מערב המדינה. לאיזנקוט התלוו ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה; ראש אגף התכנון, אלוף אמיר אבולעפיה; וראש חטיבת המחקר, תת-אלוף דרור שלום. במהלך הביקור קיים הרמטכ״ל הערכת מצב בנושא הלחימה בסוריה ומוכנות פיקוד הצפון מפי מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק ומפקד עוצבת "הבשן", תת-אלוף עמית פישר. 

מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל עוקב אחר הנעשה בסוריה וערוך למגוון תרחישים על מנת לשמור על מציאות הבטחונית במרחב הגבול. צה״ל ימשיך לסייע הומניטרית ל"בני המקום" בשטח סוריה, זאת לצד מניעת כניסת פליטים לשטח מדינת ישראל".

הפופולריים