פעילי חיזבאללה בסוריה
צילום: אי-פי

דיווח: "חיזבאללה יחזיר ללבנון מחצית מלוחמיו בסוריה"

גורם צרפתי אמר לעיתון "אל-חיאת" כי ארגון הטרור השיעי החליט להחזיר חלק גדול מפעיליו לשטח לבנון, בין השאר בעקבות הביקורת של תומכיו על האבידות הרבות שספג. עוד אמר הגורם: "התקיפות הישראליות בסוריה מתמקדות רק במוצבים איראניים, ולא ביעדי חיזבאללה או אסד"
רועי קייס
04 ביולי 2018
13:12

העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון ציטט היום (רביעי) גורם צרפתי בכיר, שטען כי לצרפת יש מידע על כך שחיזבאללה החליט להחזיר ללבנון מחצית מפעיליו שנמצאים בסוריה. לטענתו, הסיבה להחזרתם היא המחלוקות ואי שביעות הרצון של תומכי חיזבאללה בלבנון מהאבידות הרבות שספג בסוריה.

לדברי הגורם הצרפתי, התקיפות שישראל מבצעת בסוריה מתמקדות רק במוצבים האיראניים ולא ביעדים של חיזבאללה או של משטר אסד. הוא טען כי ישנה "הבנה הדדית" בין הצדדים שלא לתקוף זה את זה.

לפי הדיווח בעיתון, מספר הלוחמים של ארגון הטרור הלבנוני כיום בסוריה נע בין 8,000-5,000, עוד לפני החזרתם המתוכננת. לאורך מלחמת האזרחים הסורית, צצו דיווחים רבים על נסיגה של חיזבאללה מהלחימה במדינה, אך אלה לא התממשו. לאחרונה מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הבהיר בנאום שנשא כי הארגון ימשיך לנכוח בסוריה "כמה זמן שיהיה צריך ואיפה שיהיה צריך".

בחודש שעבר דיווח הארגון הסורי לזכויות אדם כי חיזבאללה מסרב להיענות לדרישת רוסיה לסגת מכמה נקודות בגבול שבין סוריה ללבנון. כוחות הארגון השיעי מוצבים באזור חומס, למרות ההנחיות שקיבלו לסגת משם. ההוראה הרוסית ניתנה בעקבות התקיפות המיוחסת לישראל באזור, שבהן הושמדו מחסני תחמושת.