למרות ההאשמות בטיהור אתני: מיאנמר הציבה בישראל נספח צבאי

למרות הטבח: מיאנמר הציבה בישראל נספח צבאי
המדינה האסייתית, המואשמת בביצוע טבח בבני מיעוט הרוהיניגה, שלחה לארץ קצין בדרגת רב סרן שנמצא בקשר עם גורמים ישראלים. הוא השתתף בכנסים שארגן צה"ל בנושאים שונים. בנוסף, משלחת בכירים ממיאנמר הגיעה לארץ ונפגשה עם השר קרא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחנה פליטים של בני הרוהינגה
צילום: צילום: אי-פי

מיאנמר, המואשמת על ידי האו"ם בטיהור אתני של בני הרוהינגה המוסלמים, הציבה בישראל נספח צבאי שתפקידו להיות בקשר עם גורמים ישראלים. היום (חמישי) פורסם בכאן רשת ב' כי בנוסף לכך, בימים האחרונים מבקרת בארץ משלחת בכירים מהמדינה האסייתית, והיא נפגשה אתמול עם השר איוב קרא בלשכתו בכנסת.

הנספח הצבאי של מיאנמר מגיע לכנסים וסיורים שהצבא מקיים, בהם כנס שעסק בערכים בחיל האוויר והתקיים לפני כמה חודשים. הוא גם הגיע לכינוס נוסף שכלל תצוגת אמצעי לחימה. כל זאת, בזמן שהאיחוד האירופי מגבש סנקציות נגד גנרלים ממיאנמר.

לפי עדויות, חיילים מצבא מיאנמר ביצעו מעשי זוועות בשבט הרוהינגה המקומי, שכללו מעשי אונס ורצח. כמו כן, לפי מקורות זרים, ישראל הפסיקה את ייצוא הנשק שלה למיאנמר בחודשי הקיץ האחרונים.

מדובר צה"ל נמסר כי הכנס היה בלתי מסווג, ואליו הוזמנו כלל הנספחים הצבאיים הזרים המוצבים בארץ, בסיוע ארגון הנספחים הצבאיים הזרים. לדבריו "הנספח ממיאנמר הוא קצין בדרגת רב-סרן, ואינו בכיר, וכי צה"ל אינו מעורב בתהליך המיון והקליטה של נספחים זרים".

הפופולריים