בכירים בקואליציה: החלטת בג"ץ על חוק הגיוס תקבע את מועד הבחירות

"החלטת בג"ץ בחוק הגיוס תקבע את מועד הבחירות"
לדברי הגורמים, בקואליציה שואפים לקבל דחייה ממושכת מבג"ץ על מנת להתמודד עם החוק. "ליצמן העמיד את הקואליציה בפני עובדה שאם חוק הגיוס עובר – אגודת ישראל פורשת", הם הוסיפו. ברשימה המשותפת חוששים שהחרדים יתמכו בחוק הלאום בניגוד להתחייבותם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן ודודי אמסלם
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גורמים בכירים בקואליציה אומרים היום (שני) כי החלטת בג"ץ על חוק הגיוס תקבע את מועד הבחירות. לדברי הגורמים, בקואליציה שואפים לקבל דחייה ממושכת מבג"ץ כדי להתמודד עם החוק. לדבריהם, סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן מיהדות התורה העמיד את הקואליציה בפני עובדה ולפיה אם יעבור חוק הגיוס, גם באמצעות רב חיצוני מהאופוזיציה, מפלגתו, אגודת ישראל, תפרוש מהקואליציה.

בשבוע שעבר אישרה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את חוק גיוס החרדים ברוב של 63 ח"כים שהצביעו בעד מול 39 מתנגדים. רוב הח"כים החרדים בחרו להצביע נגד החוק, כפי שהודיעו מראש. לאחר אישור החוק סגן השר ליצמן, מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא אינו מוכן שחוק הגיוס יקודם במושב הכנסת הנוכחי. בליכוד טוענים, מנגד, כי אין שום מועד ריאלי אחר. בתגובה, באגודת ישראל איימו כי אם החוק יאושר, הם יפרשו מהממשלה, ובליכוד חוששים כי גם ש"ס יפרשו בעקבותיהם.

טרם אישור החוק איים ליצמן  כי אם החוק יעבור בקריאה שלישית תפרוש יהדות התורה מהממשלה. בנאום במליאת הכנסת אמר ליצמן כי "אף אחד לא חושב ולא חולם שאם לפיד תומך בחוק הזה אנחנו נתמוך בחוק הזה. צריך להגיע למצב שכל מי שרוצה ללמוד בישיבה בארץ צריך לקבל הסדר כזה, שיוכל להמשיך ללמוד ושלא יפריעו לו".

הפופולריים