ברקע אישור חוק הפונדקאות: איגוד הלהט"ב הכריז על שביתה בשבוע הבא

חוק הפונדקאות: איגוד הלהט"ב הכריז על שביתה

נתניהו הצביע נגד הסעיף שהיה מאפשר גם לאבות, ובתוך כך גם לזוגות להט"ב, הליך פונדקאות, למרות שהוא הצהיר כי הוא תומך בכך. מהליכוד נמסר שרה"מ יצביע על תיקון לחוק בעתיד. קהילת הלהט"ב הודיעה על שביתה ביום ראשון הקרוב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) את חוק הפונדקאות בקריאה שנייה ושלישית, ללא הסעיף שמאפשר פונדקאות לאבות יחידנים, ובתוך כך גם לזוגות להט"ב. 59 חברי כנסת הצביעו בעד החוק ו-52 חברי כנסת התנגדו לו.

בעקבות זאת, אגודת הלהט״ב, בשיתוף אנשי תקשורת מהקהילה הגאה, מארגנים היום צעדת מחאה בהמשך לשביתה המתוכננת בשבוע הבא. הצעדה תתחיל בשעה 18:00 בכיכר הבימה ותצעד לכיוון קריית הממשלה.

ממארגני הצעדה נמסר: ״כנסת ישראל פתחה היום במלחמה נגד הקהילה הגאה- והקהילה תלחם בחזרה. הפרצופים המחויכים של ראש ממשלת ישראל בזמן שהצביע בעד השנאה ונגד הקהילה הגאה מראים את הניתוק הענק שלו ושל הממשלה מהעם".

דברי רה"מ על חוק הפונדקאות:

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצביע נגד הסעיף שהיה מאפשר לאבות יחידנים הליך פונדקאות, זאת על אף שבישיבת סיעת הליכוד, ובסרטון שפרסם בפייסבוק, אמר כי הוא תומך באישור פונדקאות גם לגברים. מהליכוד נמסר כי נתניהו הצביע היום בעד חוק הפונדקאות במתכונתו הנוכחית "שכן מדובר בהצעת חוק שקיבלה את תמיכת הקואליציה ושעושה צעד חשוב קדימה לתמיכה באמהות יחידניות".

עוד נמסר כי בהתאם להצהרותיו, ראש הממשלה  יצביע בהמשך בעד הצעת חוק שיוזמים הח"כים אמיר אוחנה ומירב בן ארי, שצפויה לערוך מספר שינויים בחוק הפונדקאות, ובין היתר תאפשר פנייה להליך פונדקאות גם לגברים.

אישור חוק הפונדקאות והצבעת נתניהו עוררו סערה בכנסת ומחוצה לה. הקהילה הלהט"בית בישראל הודיעה על שביתה כללית ביום ראשון הקרוב וקוראת לחברות וחברי הקהילה להיעדר ממקומות העבודה, לסגור את בתי העסק ולקחת חלק בפעילויות מחאה במרחב הציבורי, כמחאה על אישור החוק.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף את ראש הממשלה: ״לפני יומיים הבטיח נתניהו בישיבת סיעת הליכוד שיתמוך בתיקון לחוק שיאפשר גם ללהט״בים להיות הורים. באותו יום הוא העלה סרטון שבו הוא חזר - גם בקולו, גם בכתב - על ההבטחה לתמוך בתיקון. כרגע ישבנו במליאה והחוק עלה. נתניהו הצביע נגד. מעולם לא התבטאתי כך על ראש ממשלה בישראל, אבל אין ברירה: שקרן״.

האזינו לריאיון עם הזמר עברי לידר בכאן רשת ב':

יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ יואל חסון אמר: ״חוק הפונדקאות עבר, ככה כמו שהוא, והשאיר מחוץ לדלת ההיסטוריה את קהילת הלהט״ב. אז אני רוצה לבקש סליחה בשם הקואליציה, סליחה בשם הממשלה, סליחה בשם זה שמדינת ישראל תקועה מאחור עם אפליה וחושך של מדינת עולם שלישית".

הפופולריים