"למנוע מהומואים פונדקאות – חשוב כמו שמירה על השבת"

"למנוע מהומואים פונדקאות – חשוב כמו השבת"

גורם בכיר ביהדות התורה אמר כי המסר בנוגע לעמדת הסיעה כלפי החוק הובהר בישיבה הסיעה: "לא נשב בממשלה שתתן לדבר כזה להיכתב בספר החוקים של מדינת ישראל". נתניהו: "תומך בפונדקאות גם לאימהות וגם לאבות". ח"כים בליכוד הציעו – הקלות בחוק גיוס החרדים תמורת העברת חוק הפונדקאות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

ברקע הביקורת על אישור חוק הפונדקאות ללא אבות יחידנים והמחאה של קהילת הלהט"ב נגדו, היום (רביעי) הובאו בחדשות הערב דבריו של גורם בכיר ביהדות התורה שהצהיר: "למנוע מהומואים פונדקאות – חשוב כמו שמירה על השבת".


הגורם הוסיף כי מסר ברוח זו עלה גם בישיבת הסיעה של יהדות התורה, והועבר, לדבריו, "לקברניטי המדינה". לטענת הבכיר, כפי שיהדות התורה לא תשב בממשלה שתפר את הסטטוס-קוו בנושא השבת – "כך גם בנושא הפונדקאות ונישואי התועבה. זה לא פחות גרוע מנושא השבת. מועצות גדולי התורה לא יאפשרו בשום מצב לשבת בממשלה שתיתן לדבר כזה להיכתב בספר החוקים של מדינת ישראל".

בעקבות הביקורת הקשה שנמתחה עליו לאחר אישור החוק, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהיר כי הוא "תומך בפונדקאות – גם לאימהות וגם לאבות". בהודעה שפרסם הוסיף נתניהו: "בניגוד למה שדווח, אני עקבי לגמרי בנושא הפונדקאות. אני תומך בפונדקאות גם לאימהות וגם לאבות. היום הצבענו בעד החוק לאימהות. אמרתי מראש לח"כ אוחנה שאני לא אתמוך בהסתייגות שלו, מפני שזה יפיל את החוק ואז לאימהות לא תהיה פונדקאות. לעומת זה, אמרתי לו שהוא יגיש חוק מתוקן לאבות אני אתמוך בו ואז יהיה גם לאבות ולגם לאימהות. זה הדבר הנכון לעשות, וכך נפעל".

בנוסף, בחדשות הערב פורסם כי ח"כים בליכוד פנו לנתניהו והעלו בפניו הצעה לח"כים החרדים - לאפשר להעביר במושב הבא את חוק הפונדקאות, באופן שיכלול גם זוגות הומואים, תמורת הבטחה להקלות ושינויים בחוק גיוס החרדים. החוק נחשב לחשוב עבור המפלגות החרדיות, והוא אמור לחזור להיות רלוונטי בעוד כמה חודשים, בכנס הבא של הכנסת. 


הפופולריים