ח"כים שביקרו את מעצרו של הרב חיון - הצביעו בעד החוק שבגללו נעצר

גינו את מעצר הרב - והצביעו בעד חוק שהביא לכך

ח"כים של יש עתיד, המחנה הציוני והתנועה, שביקרו בחריפות את מעצרו של דב חיון, הצביעו בעד חוק צהר, בו סעיף שקבע כי רבנים שאינם רושמים את הנישואין שהם עורכים ייענשו במאסר. דווקא חברי הכנסת החרדים הצביעו בזמנו נגד החוק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב דב חיון
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

רבים מחברי הכנסת שביקרו בחריפות את מעצרו של הרב הקונסרבטיבי דב חיון בשבוע שעבר, הצביעו בעד החוק שהיווה את העילה למעצרו. כך דווח הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב'. חוק צהר, שפתח את אזורי הרישום לנישואין עבור בני זוג שמתחתנים והקל עליהם את פרוצדורת רישום הנישואין, אושר בכנסת באוקטובר 2013.


בחוק היה סעיף נוסף, שאושר אף הוא, שקבע כי רבנים שאינם רושמים את הנישואין שהם עורכים ייענשו במאסר. חברי הכנסת של המחנה הציוני, התנועה ויש עתיד הצביעו בעד החוק, כולל הסעיף שמתוקפו נעצר הרב חיון.

חברי כנסת מאותן מפלגות הגיבו בביקורת קשה על מעצרו של הרב חיון לאחר שהאחרון נחשד שלא רשם נישואין שערך. דווקא חברי הכנסת החרדים הצביעו בזמנו נגד החוק עקב התנגדות לרעיון פתיחת אזורי רישום הנישואין.

ביום חמישי לפנות בוקר נחקר חיון נחקר במשטרה על כך שערך חופות מחוץ לרבנות. בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו, סיפר חיון כי הוא נלקח מביתו בשעה 05:30 בעקבות תלונה שהגיש נגדו בית הדין הרבני של חיפה. הרב שוחרר בתום החקירה והתחייב להגיע לחקירה נוספת מחר.

חיון הגיב על הסערה שהתחוללה סביב האירוע בריאיון לכאן רשת ב' בו פירט אצל תמר אלמוג ומוטי גילת את השתלשלות האירועים שהובילו להגשת התלונה נגדו, ותהה מדוע השוטרים הגיעו לביתו ב-05:30 לפנות בוקר. "גם כשהיה רב שנחקר על מעשים מגונים, אני לא בטוח שלקחו אותו ככה", אמר. 

הפופולריים