דיון חירום בכנסת על זכויות הלהט"ב יוכל להיערך רק בנובמבר

הכנסת לא תוכל לכנס דיון חירום על הלהט"ב בפגרה

ביש עתיד כבר הכריזו כי הצליחו לגייס מספיק חתימות כדי לחייב את ראש הממשלה להגיע לדיון במליאה, אלא שתקנון הכנסת אינו מאפשר לעשות זאת במהלך הפגרה. מהמפלגה נמסר: "ראש הממשלה חייב תשובות לציבור ולחברי הקהילה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ובנימין נתניהו
צילום: צילום: פלאש 90

מפלגת יש עתיד כבר הודיעה כי הצליחה לגייס מספיק חתימות של ח"כים על מנת לחייב את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להגיע לדיון חירום במליאת הכנסת בנושא זכויות קהילת הלהט"ב וחוק הפונדקאות. אלא שהבוקר (שני) מתברר כי לפי התקנון, דיון שיחייב את נתניהו להגיע לכנסת כלל לא יוכל להתקיים עד חודש נובמבר הקרוב.

תקנון הכנסת אינו מאפשר לחייב את ראש הממשלה להגיע לדיון במהלך הפגרה, ולא לפני שעוברים שלושה שבועות מפתיחת כנס הכנסת. המשמעות היא שרק במהלך נובמבר, עוד כמעט ארבעה חודשים, יוכל להתכנס דיון שיחייב את נתניהו לנכוח בו ולהתמודד עם הטענות סביב היחס לקהילה הגאה.

בהודעה שפרסמה המפלגה אתמול בערב, נאמר כי נאספו די חתימות כדי לקיים דיון פגרה מיוחד בכנסת שכותרתו "אפליית הקהילה הלהט"בית וחוק הפונדקאות". יו"ר סיעת יש עתיד, עפר שלח, אמר: "לא ניתן לנתניהו להתחמק מתשובה על הקיפוח הבוטה של קהילת הלהט״ב בחוק הפונדקאות. ראש הממשלה יצטרך להתייצב בפני הכנסת והציבור ולהסביר למה הוא אומר דבר אחד ועושה את היפוכו".

ביש עתיד אמרו הבוקר בתגובה: "ראש הממשלה חייב תשובות לציבור ולחברי הקהילה למה הוא שיקר להם במצח נחושה, ולמה במשמרת שלו הם הפכו לאזרחים סוג ב'".

הפופולריים