בן גביר: "אנחנו לא עוצרים מתנגדים פוליטיים, גנץ ולפיד מבעירים את המדינה"

בן גביר: "גנץ ולפיד מבעירים את המדינה"

השר לביטחון לאומי הגיב לדברי חבר הכנסת פוגל שכינה בריאיון בכאן 11 את ראשי האופוזיציה גנץ ולפיד "בוגדים" וקרא לעצור אותם | האזינו לריאיון המלא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר, ועדה, כנסת, 18.12.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קריאתו של חבר הכנסת צביקה פוגל מעוצמה יהודית בריאיון למאיה ראכלין במהדורת חמש בכאן 11 לעצור את לפיד וגנץ בגין "בגידה במדינה" עוררה אתמול סערה. הבוקר (רביעי) שבר יו"ר מפלגתו של פוגל והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר את שתיקתו בנוגע לדבריו של חבר הכנסת ממפלגתו, בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב לאריה גולן. 


השר לביטחון לאומי התנער תחילה מדבריו של פוגל ואמר כי "אנחנו לא עוצרים מתנגדים פוליטיים". אך בן גביר המשיך וציין כי הוא לא מבין איפה האחריות של ראשי האופוזיציה. "תראה איך בתקשורת הופכים את הדיון, העובדה שיאיר לפיד וגנץ מבעירים את המדינה".

האזינו לריאיון המלא עם השר בן גביר

בן גביר הוסיף עוד כי "לכולם ברור מי מקצין את האמירות ומדבר על מרי אזרחי. אם זה היה הפוך מה היו עושים כאן. אני לא חושב שפוגל היה צריך להגיד את האמירות שלו. פוגל, עמיחי אליהו ואלמוג כהן דיברו מהלב שלהם. במקום שיהיה כאן דיון על חוסר האחריות של האופוזיציה. הביקורת צריכה לבוא כלפי ראשי האופוזיציה חסרי האחריות".

בתוך כך, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כתב לחברי מפלגתו כי "מבין את כולם על ההסתה וההמרדה נגדנו. אבל אל תלכו לכיוון של לעצור את לפיד וגנץ, מה פתאום. תגידו שהם מסיתים, אבל אנחנו לא רוצים לעצור והמשטרה לא תעצור מתנגדים פוליטיים ולא מתכוונים לעשות דבר כזה". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה אמש את דבריו של פוגל בהודעה שפרסם, נכתב כי שוחח עם הנשיא ואמר: "במדינה דמוקרטית לא עוצרים את ראשי האופוזיציה, כפי שלא קוראים לשרי הממשלה נאצים, לממשלה יהודית - הרייך השלישי ולאזרחים לצאת למרי אזרחי". 

 

הפופולריים