השרה רגב בתגובה לפסילת מינוי המנכ"ל: פקידים לא יכולים להחליט במקום שרה

השרה רגב: פקידים לא יכולים להחליט במקום שרה

לאחר שהודיעה שרת התחבורה על מינויו של מקורבה משה בן זקן למנכ"ל משרדה, נציבות שירות המדינה סרבה לאשר את המהלך • סמוטריץ' ימנה את עו"ד שלומי הייזלר לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת התחבורה מירי רגב
צילום: צילום: מרים אלסטר פלאש 90

שרת התחבורה מירי רגב הגיבה היום (רביעי) לפסילת מינויו של משה בן זקן לתפקיד מנכ"ל משרדה ואמרה "פקידים, בכירים ככל שיהיו, לא יכולים להחליט במקום שרה נבחרת". הדברים מגיעים לאחר שהחליטה רגב לבקש למנות את מקורבה משה בן זקן לתפקיד מנכ"ל משרדה, על אף ההתנגדות מצד ועדת המינויים של נציבות שירות המדינה שהודיעה כי לא תאשר את המהלך.

במכתב שהוציאה בעניין, הודיעה השרה על החלטתה להעלות את שמו של בן זקן בישיבת הממשלה שתתקיים ביום ראשון. מקורות בלשכתה של רגב אמרו: "אנחנו הולכים על המינוי שלו בכל הכוח".

נציב שירות המדינה לשעבר, עו"ד שמואל הולנדר, אמר בריאיון לאסתי פרז בתכנית בחצי היום בכאן רשת ב כי החלטות הוועדה למינויים של נציב שירות המדינה הן בגדר "המלצה". לדבריו,  הממשלה התעלמה בעבר מהמלצות הוועדה רק בשני מקרים (שעליהם הוא לא פירט), אך הדגיש כי הוא "מתקשה לראות שהממשלה תחזור על הטעות ותאשר מינוי שהוועדה לא אישרה".

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד שמואל הולנדר בכאן רשת ב

על רקע העובדה שבן זקן נחשב למקורבה של רגב, ושימש בעבר יועץ פוליטי וראש המטה שלה, אמר הולנדר כי הוועדה לא תפסול מינוי של אדם בעל זיקה וקשר פוליטי לאחד מהגורמים בממשלה לתפקיד מנכ"ל, "אך תבחן בהקפדה יתרה את הכישורים של המועמד, כדי לוודא שבחירתו לתפקיד לא מתבססת רק על הזיקה הפוליטית".

בתוך כך, השר בצלאל סמוטריץ' החליט היום למנות את עו"ד שלומי הייזלר לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר. בשנה וחצי האחרונות שימש הייזלר כיו״ר מטה התכנון הלאומי. הוא החל את שירותו הציבורי במחלקה האזרחית בפרקליטות מחוז ירושלים ובמחלקה הפיסקאלית בפרקליטות המדינה. סמוטריץ': "אנחנו מתחילים את העבודה על בניית תקציב מדינה ומצמידים לו שורה של רפורמות מבניות במשק להסרת חסמים, מאבק בריכוזיות, וקידום תחרות ומנועי צמיחה".

הפופולריים