חשיפה: הסעיף של סמוטריץ' בהסכמים הקואליציוניים שיאפשר בחוק אפליית להט"בים

הסעיף של סמוטריץ' שיאפשר בחוק אפליית להט"בים
נתניהו סיכם עם סמוטריץ' על תיקון לחוק שיאפשר לבעלי עסקים פרטיים לא לספק שירות בשל "אמונה דתית". מלשכתו של יו"ר הציונות הדתית נמסר: "כליברלים אמיתיים אנחנו מאמינים בחירויות הפרט ובזכותו לא לעבור על אמונתו בקניינו הפרטי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו סיכם עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' על תיקון לחוק שיאפשר לבעלי עסקים פרטיים לא לספק שירות בשל "אמונה דתית". כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. החוק יאפשר לדוגמה לאולמות לא לקיים אירועים של קהילת הלהט״ב. כיום בעל עסק שלא מספק שירות במצב כזה עשוי לספוג קנס כבד.


מלשכת סמוטריץ' נמסר: "כליברלים אמיתיים אנחנו מאמינים בחירויות הפרט ובזכותו לא לעבור על אמונתו בקניינו הפרטי, שעה שלא מדובר במוצר ייחודי שלא ניתן להשיגו במקום אחר במאמץ סביר, ומילא לא נגרם בשל כך כל נזק למישהו אחר. כך למשל לא ניתן לחייב ספר חרדי או דתי לגלח בתער את זקנו של אדם בעסק הפרטי שלו".

בתחילת החודש נתניהו התחייב שממשלה בראשותו לא תפגע בקהילת הלהט"ב. ראש הממשלה המיועד הגיב לריאיון שקיים יו"ר נעם אבי מעוז, ובו יצא נגד קיום מצעד הגאווה בירושלים. בריאיון כינה מעוז את הצעדה "מצעד תועבה זנותי", ואמר שיפעל לבטלו. נתניהו מסר אז בתגובה כי "מצעד הגאווה בירושלים ימשיך לצעוד. הממשלה בראשותי לא תפגע בקהילת הלהט״ב ובזכויות של כל אזרחית ואזרח בישראל". 

יו״ר האגודה למען הלהט״ב, הילה פאר, מסרה בתגובה: ״כבר לפני שני עשורים הליכוד היא זו שתמכה בחוק וכעת רה״מ המיועד נתניהו עלול לבצע פליק-פלאק לאחור עם הזכויות שלנו. המחשבה שכל מסעדה, אולם אירועים או מרפאה פרטית יהיו רשאים להפלות אותנו בשל הזהות שלנו היא בושה וסכנה גדולה. נעשה הכל כדי שהתכנית הזאת לא תמומש״.

הפופולריים