בצל התקרית בג'נין: המסר הישראלי לשליחת מזכ"ל האו"ם לילדים ואזורי מלחמה

בצל התקרית בג'נין: המסר הישראלי לשליחת האו"ם

וירג'יניה גמבה החלה היום את ביקורה בישראל וברשות הפלסטינית ובירושלים רוצים להראות כי נעשים מאמצים למניעת פגיעה בבלתי מעורבים. גורמים מדיניים צפויים להציג בפניה נתונים שמעידים שחלק ניכר מהפלסטינים שנפגעו בידי כוחות הביטחון היו פעילי טרור או עסקו בפעילות צבאית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
וירג'יניה גמבה שליחת מזכ"ל האו"ם
צילום: צילום: אתר האו"ם

שליחת מזכ"ל האו"ם לילדים ואזורי מלחמה, וירג'יניה גמבה, החלה היום (שני) את ביקורה בישראל וברשות הפלסטינית. בצל התקרית החריגה הלילה בג'נין, המסר שישראל תעביר לגמבה הוא שנעשים מאמצים למניעת פגיעה בבלתי מעורבים - בעיקר ברקע המורכבות של תנאי הלחימה בטרור. כך דווח היום בחדשות הערב בכאו 11. את המסר ינסו להעביר גורמים מדיניים באמצעות הצגת נתונים שמראים כי חלק ניכר מהפלסטינים שנפגעו בידי כוחות הביטחון היו פעילים בחמאס והג'יהאד האסלמי - או עסקו בפעילות צבאית או סמי צבאית.


בנוסף דווח בחדשות הערב כי לדברי גורמים מדיניים ישנה ציפייה ששליחת מזכ"ל האו"ם תבחן את השימוש של הפלסטינים בבני נוער במסגרת ארגוני הטרור. לדברי הגורמים, "הפלסטינים, ובעיקר ארגוני טרור, עושים שימוש ציני בילדים - החל מגיוס ילדים ונערים כלוחמים, אימונים בנשק, מחנות קיץ ועד שימוש בבתי ספר דוגמת אונר"א כמחסה לטרוריסטים".

היום נפגשה גמבה עם שר החוץ הפלסטיני ברמאללה וביקרה בעזה, וביום חמישי תיפגש עם ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה. בהמשך ביקורה שליחת מזכ"ל האו"ם צפויה להיפגש עם כמה בכירים ישראלים, בהם הרמטכ"ל אביב כוכבי, מנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז, ושופט מבית המשפט העליון. 

מתחקיר ראשוני של התקרית בג'נין עלה כי ג'ונא זכארנה בת ה-16 נהרגה הלילה בג'נין מאש מסתערבי מג"ב בזמן שעמדה על גג בניין לצד מחבל שירה לעברם. בצה"ל העבירו מסר דומה לזה שישראל מתכוונת להעביר לגמבה וכתבו בהודעה על מסקנות התחקיר כי "הטענה כי כוחות הביטחון ירו לעבר בלתי מעורבים באופן מכוון הינה מופרכת וחסרת בסיס".

הפופולריים