גנץ: מעריך שיש סיכוי לחתימה עם לבנון בקרוב, אם נותקף תגובתנו תהיה נחרצת

גנץ: יש סיכוי לחתימה עם לבנון, נגיב אם נותקף

שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי על המערכת הפוליטית: "אסכים להיות עם רע"ם בממשלה אם לא נצטרך להישען עליה" • על תחבורה ציבורית בשבת: "אני בעד לתת לרשויות להסדיר את העניין בתחומן" | צפו בריאיון המלא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ריאיון בחדשות השבת 08.10.22
צילום: -

שר הביטחון ויו"ר מפלגת המחנה הממלכתי בני גנץ התייחס בריאיון ששודר היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11 למשא ומתן עם לבנון על הסכם הגבול הימי ואמר כי השיחות נמשכות ושהוא מעריך שהגעה להסכם "יכולה להיות עניין של ימים". ההנחיה להיערך להסלמה, הסביר גנץ בריאיון לטלי מורנו, הגיעה על רקע האיומים שנשמעים מכיוונו של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה. ההסלמה, אמר, "לא בהכרח צריכה להגיע. ללבנון ברור שאם נותקף התגובה תהיה נחרצת".


ראשי הרשויות המקומיות בצפון הביעו ביקורת רבה ביחס להנחייתו של גנץ להיערך להסלמה וטענו שמשתמשים בתושבי הצפון כספין פוליטי סביב ההסכם. על כך אמר שר הביטחון: "אני לא מלחיץ את אזרחי ישראל". "האזרחים ממשיכים את החיים כרגיל, הכול נמשך כרגיל", הוסיף.

צפו בריאיון המלא עם שר הביטחון גנץ

כרגע, אמר גנץ, הוא עובד בשיתוף פעולה מלא עם ראש הממשלה יאיר לפיד שלדבריו "עושה עבודה טובה כראש ממשלה". לצד זאת, אמר השר שהוא "לא נכנס לשאלה אם לפיד יכול להיות ראש הממשלה, אחרי הבחירות תהיה תוצאה אחרת". בממשלה בראשותו, הוסיף , תוכל להיות חברה גם מפלגת רע"ם - "כל עוד לא נצטרך להישען עליה". גנץ הוסיף כי הוא איפשר ללפיד להיות ראש הממשלה, "בהקמת ממשלת השינוי ובזה שלא בחרתי אלטרנטיבה אחרת". "יכולתי להיות כבר ראש ממשלה עם הליכוד", הסביר.

גנץ התעקש להקליט את הריאיון לפני השבת והסביר: "אני מקפיד שלא לעבוד בשבת. אנחנו לא במדינת הלכה, אני עושה את זה מסיבות אישיות - זאת לא קריצה למפלגות החרדיות". לאחרונה עלתה שוב לכותרות סוגיית התחבורה הציבורית בשבת, אחרי הכרזתה של שרת התחבורה מרב מיכאלי על הפעלת הרכבת הקלה בשבת. על כך אמר גנץ שלדעתו הפיתרון לנושא צריך להיות מקומי: "אני בעד לתת לרשויות להסדיר את העניין בתחומן".

כריש במים סוערים | האזינו להסכת עוד יום

הפופולריים