ההחלטה של לפיד בסוגיית בל"ד

ההחלטה של לפיד בסוגיית בל"ד
יש עתיד לא מתכוונים להגיש בקשת פסילה נגד המפלגה • הסיבה: חשש שצעד כזה עלול לפגוע בשיעור ההצבעה במגזר הערבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר בל"ד סאמי אבו שחאדה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפלגת יש עתיד לא מתכוונת להגיש בקשת פסילה נגד מפלגת בל"ד. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת פורסם היום (רביעי) כי זאת לאחר התלבטות לא קטנה שהייתה בתוך המפלגה ולא מעט קולות שנשמעו בתוכה שמפלגה כמו בל"ד צריכה להיפסל.

הסיבה המרכזית לכך שלא תוגש בקשת פסילה היא חשש משמעותי מכך שפסילה של בל"ד או אפילו ניסיון פסילה, כשהוא מגיע מצד יש עתיד, עלול לפגוע בשיעורי ההצבעה הכלליים במגזר הערבי ולפגוע גם בשאר המפלגות הערביות - רע"ם וחד"ש-תע"ל.

אם הבקשה לפסול את בל"ד תוגש על ידי מפלגה אחרת, תיערך התייעצות נפרדת ביש עתיד איך להצביע על אותה בקשה. המועד האחרון להגשת בקשות פסילה הוא מחר.

גורמים ברשימת חד"ש-תע"ל העבירו מסר חריף לראש הממשלה יאיר לפיד, לפיו אם יתמוך בפסילת בל"ד, יראו זאת בחומרה רבה, לדבריהם. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11 ביום ראשון. איימן עודה ואחמד טיבי אמרו כי פעולה כזו תהיה דיכוי פוליטי של האזרחים הערבים במדינה. 

בתוך כך, אחרי פיצול הרשימה המשותפת וסגירת הרשימות לכנסת, סקר ערוץ מכאן 33 מצביע על עלייה קלה בשיעור ההצבעה בקרב החברה הערבית. מהסקר עלה כי שיעור ההצבעה בחברה הערבית צפוי לעמוד על 40.05%, לעומת 39% בסקר הקודם.

הפופולריים