גנץ בריאיון לכאן חדשות: לא אשב עם נתניהו חד-משמעית

גנץ לכאן חדשות: לא אשב עם נתניהו חד-משמעית
שר הביטחון בריאיון למיכל רבינוביץ': בניגוד ללפיד - אני מסוגל לדבר ולפעול בשיתוף פעולה עם כל חלקי הבית, גם עם החרדים • יו"ר כחול לבן-התקווה החדשה שלל ישיבה בממשלה עם הרשימה המשותפת, אך לא פסל ישיבה עם רע"ם • באשר לסוגיית הגרעין האיראני, הבהיר כי האופציה הצבאית עדיין על השולחן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון בני גנץ בריאיון למיכל רבינוביץ', 25.07.22
צילום: צילום: כאן חדשות

99 ימים לבחירות לכנסת ה-25, שר הביטחון בני גנץ הבהיר כי לא יישב בממשלה עם בנימין נתניהו. בריאיון ששודר היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, אמר יו"ר כחול לבן-התקווה החדשה כי קיבל הצעות להיות ראש ממשלה "עם רוטציה, בלי רוטציה, לחסוך את הבחירות מבחינת נתניהו". לדבריו, קיבל את ההצעה האחרונה יום לפני פיזור הכנסת.

שר הביטחון הוסיף כי בניגוד לראש הממשלה יאיר לפיד הוא, לדבריו, מסוגל לדבר ולפעול בשיתוף פעולה עם כל חלקי הבית, גם עם החרדים. "אני נמצא איתם בקשר שוטף, אני מאוד מכבד אותם. אני חושב שהם חלק משמעותי, חשוב וממש לא צר בחברה הישראלית. אני מאוד מקווה שהם יהיו חלק מהממשלה הבאה", אמר.

השר גנץ שלל בריאיון ישיבה עם הרשימה המשותפת, גם לא בתמיכה מבחוץ. "הם לא רואים את עצמם יושבים עם אף אחד, אני לא רואה את עצמנו יושבים איתם". מנגד, לא פסל ישיבה עם רע"ם. "האם אני רוצה להישען עליהם? התשובה היא לא. האם אני מוכן לתת להם מקום בהנחה שאני מספיק רחב ומספיק יציב? התשובה היא כן".

באשר למשבר מול רוסיה, אמר שר הביטחון כי "אנחנו צריכים את רוסיה, רוסיה צריכה גם אותנו ואני משוכנע שנוכל למצוא את הדרך להתקדם". נוכח המלחמה באוקראינה, סירב שר הביטחון לקרוא לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין "פושע מלחמה". "מלחמה זה דבר קשה, קורים בה דברים קשים. אני מקווה שהיא תגיע לסיומה במהרה".

באשר לנושא השבויים והנעדרים, אמר שר הביטחון כי ישראל עוסקת בעניין זה כל הזמן, אולם טרם הושגה התקדמות. "אני סבור שהם נמצאים תחת השגחה רפואית, כי לחמאס יש אינטרס לשמור אותם בחיים", אמר. "אנחנו צריכים לראות שתהיה עסקה שלמה, להשיב את הבנים שאנחנו שלחנו לרצועת עזה. בעיניי זה מאוד חשוב ולשם נחתור".

באשר לסוגיית הגרעין האיראני, ציין שר הביטחון כי "איראן המשיכה להתקדם בחסות הדיאלוג שהיא מקיימת עם העולם. היא בעיה עולמית, היא בעיה אזורית והיא גם אתגר למדינת ישראל". הוא הוסיף כי ישראל צריכה להתכונן לפעול עצמאית ולנסות לרתום את העולם והאזור לאותו אתגר, והבהיר כי האופציה הצבאית על השולחן.

הפופולריים