פייגלין: צעירים צריכים להתרחק מחיסוני הקורונה

פייגלין: צעירים צריכים להתרחק מחיסוני הקורונה

חה"כ לשעבר בכאן רשת ב': "לחייב ילדים להתחסן – מעשה נבלה". משרד הבריאות בתגובה: "מדובר בשטויות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פייגלין
צילום: פייגלין

"אנשים צעירים ובוודאי ילדים צריכים להתרחק מהדבר הזה כמו מאש", כך הצהיר היום (שלישי) ח"כ לשעבר משה פייגלין בהתייחס לחיסוני הקורונה. פייגלין דיבר בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב. הדברים גררו תגובה נזעמת של משרד הבריאות בה נאמר כי במשרד "מזועזעים מהדברים".

על החיסונים אמר פייגלין שהודיע כי יתמודד בפריימריז של הליכוד: "אני לא התחסנתי נגד קורונה. אני חושב שהשלב הראשון שנתניהו הביא את הזריקות להציל אנשים בסיכון גבוה היה הגיוני, ההיגררות של משרד הבריאות לחייב ילדים קטנים - מעשה נבלה. אנשים צעירים ובוודאי ילדים צריכים להתרחק מהדבר הזה כמו מאש".

ממשרד הבריאות נמסרה תגובה נזעמת בה נאמר: "‏אנחנו מזועזעים מהשטויות שנאמרו על ידי מישהו שאין לו כל הבנה בנושא. חבל שאדם ללא ידע מקצועי מתאים ממליץ על פי תחושת בטן או הזיית ליבו, בניגוד לכל ספרות מקצועית ומחקרים בין-לאומיים בנושא ולכל הנחייה של גופי מקצוע רשמיים בארץ ובעולם".

פרופ' צחי גרוסמן, יו"ר האיגוד לרפואת ילדים, מסר תגובה משלו בה קבע נחרצות: "פייגלין משחק באש. האם הוא מוכן לעמוד מול הורים שילדם הגיע למצב קריטי כי לא חוסן לקורונה? 7 תינוקות נפטרו מקורונה בגילאי חצי שנה עד חמש שנים בשנתיים האחרונות. רק לפני שלושה ימים נפטרה תינוקת בת שנתיים שייתכן שהקורונה הייתה סיבת הפטירה".

פרופ' גרוסמן סיכם: "ההתנגדות לחיסונים היא אחת המכות הנוראות שאנחנו חווים בשנתיים האחרונות ויש לעקור אותה מן השורש. חיסונים מצילים חיים. נקודה. פייגלין וחבריו מסכנים חיים".

הפופולריים