משה פייגלין
צילום: דוד כהן, פלאש 90

פייגלין: "הקומיסרים מנהלים קמפיין הכפשה נגדי, מצביעי זהות לא טמבלים"

יו"ר זהות השיב בכאן רשת ב לטענות שההתמקדות בנושא הקנאביס נועדה לטשטש חלקים אחרים ממצעו: "השמאלנים שיצביעו לנו יותר אינטליגנטים מכפי שחושבים". על הסעיף במצע שמדבר על להרוג ולגרש פלסטינים: "במלחמה כמו במלחמה הורגים זה את זה"
ירון דקל ועמית סגל
28 במרץ 2019
10:59

"יש איזה קמפיין שלם של כל הקומיסרים של תודעת השעבוד. נבהלים שמישהו כאן רוצה להוציא את הציבור לחירות. זו השחרה והכפשה" – כך אמר היום (חמישי) יו"ר זהות, משה פייגלין, בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב. פייגלין התעמת עם הטענה שלפיה הדגשת תמיכתו בלגליזציה של קנאביס נועדה להסוות חלקים אחרים במצע של מפלגתו.

על ההבטחה של זהות שאם הרשות הפלסטינית תמשיך להתקיים, יש להרוג, לגרש ולגרום לפלסטינים להגר, אמר היו"ר: "ברור שבמלחמה, כמו במלחמה, הורגים אחד את השני. שכחנו את מושג הניצחון. אנחנו נותנים להם את כל האפשרויות – להישאר, להתאזרח, לקבל תושבות ולהגר".

האזינו לריאיון המלא עם משה פייגלין בכאן רשת ב

על כך שהוא קורא לצמצם מעורבות של המדינה בחיי האזרח, אך יהודה ושומרון זוכה במצעו לתוכנית מפורטת של מימון ממשלתי לתשתיות, אמר פייגלין: "אנחנו נגד כל העדפה של יו"ש, של התנחלויות, של ישיבות או כל מגזר אחר. חד משמעית. כשמדובר על פיתוח תשתיות לאומיות אז בזה הממשלה עדיין צריכה להתערב, גם ביו"ש כי זה קרוב למרכז. זה טוב למדינת ישראל. סבבה".

פייגלין נשאל גם על החלק במצע זהות שבו נכתב שמעבר לכלי רכב פרטיים לא יגרום לפקקי ענק בגוש דן, כפי שבקנזס סיטי עוברת רכבת כבדה רק פעם ביום ואין פקקים: "אני מודה שאת העמוד הזה כתב אדם מומחה, אז תראיין ותשאל אותו. מתנצל, אני לא יכול לענות על השאלה. אני מכיר בהחלט את המצע, אבל מודה שהתקלתם אותי".

"אותם שמאלנים שאולי יצביעו לזהות הרבה יותר אינטליגנטים ממה שאתם חושבים", טען פייגלין. לדבריו, "הדור החדש לא מוכן להישאר שבוי בתודעה הישנה. אני בטוח שכל מי שקנה את ספר המצע קרא הכול ותתפלאו, מספר המצביעים הולך וגובר. אף אחד לא טמבל כמו שאתם חושבים".

על פועלו כחבר כנסת מטעם הליכוד הוא אמר: "אני חושב שהותרתי חותם משמעותי מאוד. הייתי חבר במפלגה שפעלה בדיוק הפוך ממני, ולכן הקמתי מפלגה שתיכנס בכוח גדול ותהיה לשון מאזניים ותעבוד למען הציבור בישראל".