מקלב: לצערי, לא תהיה ממשלה חלופית

מקלב: לצערי, לא תהיה ממשלה חלופית
חה"כ מיהדות התורה לכאן רשת ב: "זה לא עבד עם גנץ ותקווה חדשה. גם אם כל ימינה תבוא זה לא יספיק" • חה"כ קריב: בליכוד מתנגדים לחוק הנאשם - אבל מחפשים עריקים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וחברי ליכוד בכנסת ביום פיזור הכנסת 22.06.22
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אחרי שפיזור הכנסת יצא לדרך, חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה התראיין הבוקר (שישי) למאיה ראכלין בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב ואמר: "לצערי לא תהיה ממשלה חלופית. זה לא עבד עם גנץ ותקווה חדשה. גם אם כל ימינה תבוא זה לא יספיק". 

מקלב, חבר ועדת החוקה, התייחס להכרזתו של יו"ר הוועדה גלעד קריב כי היא תכונס ביום ראשון לדון בחוק הנאשם. "החוק הזה נוגד את הקווים הדמוקרטיים הקיימים. מי שלא הורשע הוא בחזקת זכאי. להגיד 'רק ביבי' זה לא בסדר ולהגיד 'רק לא ביבי' זה בסדר?", הוא טען. 

יו"ר הוועדה קריב התראיין הבוקר לכאן רשת ב, ואמר: "אם אנחנו בהליך בחירות, אז שיתכבד הליכוד ויתחייב שהשבוע מסיימים את פיזור הכנסת. בליכוד גם לא רוצים שנעביר את חוק הנאשם, ומצד שני הם מנסים לקושש עריקים כדי לדחות את הבחירות. אי אפשר באותה נשימה להגיד שאנחנו מנסים להקים ממשלה חלופית, וגם להגיד שאי אפשר להעביר את חוק הנאשם".

חבר הכנסת הבהיר שאם הייעוץ המשפטי יקבע שיש מניעה לקדם את החקיקה הזאת, הוא יקבל את דעתם. בחדשות הערב פורסם אמש שהיועץ המשפטי של הכנסת צפוי להתנגד לחקיקה מהירה של "חוק הנאשם", גם אם לא לאסור אותה. 

עוד פורסם אתמול כי ראש הממשלה נפתלי בנט אמר למקורביו: "אחליט על עתידי הפוליטי רק אחרי פיזור הכנסת". במקביל, ראש הממשלה מתמודד עם מתיחות הולכת וגוברת מול חברת מפלגתו, שרת הפנים איילת שקד. בנט ניסה להסביר לשקד למה הוא לא יכול היה להמתין עם ההכרזה על פיזור הכנסת עד שתשוב מביקורה במרוקו ואמר לה: "אורבך אמר לי שיצביע על פיזור הכנסת כבר השבוע, לא יכולתי לחכות". 

עם זאת, ההסבר של בנט לא תואם את הדברים שהתרחשו מאחורי הקלעים. כל מי ששוחח עם ניר אורבך, כולל שקד עצמה, שמעו ממנו שהוא מתכוון להצביע רק בשבוע הבא על פיזור הכנסת. אורבך אף התחייב בפני שקד שזה לא יקרה השבוע. בלשכת ראש הממשלה מכחישים את הדברים.הפופולריים