ח"כ השכל: "עבאס הקדים את זמנו - אי אפשר להסתמך על רע"ם"

ח"כ השכל: "אי אפשר להסתמך על רע"ם"

אחרי ההודעה על הליכה לבחירות: חברי הכנסת השכל, קרעי וטיבי ענו לכתב כאן חדשות בכנסת זאב קם על שאלות הגולשים • ח"כ קרעי קורא לימינה: "בואו תקימו ממשלה עכשיו עם הנהגת הליכוד ונתניהו" • ח"כ טיבי: "הניסוי של רע"ם לשבת בקואליציה הצליח להוכיח שאי אפשר לעשות את זה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרן השכל וזאב קם
צילום: -

למה ישראל יוצאת לבחירות דווקא בעיתוי הנוכחי ולמה ההחלטה לפזר את הכנסת יצאה דווקא מבנט ולפיד? יממה אחרי ההודעה הדרמטית של ראש הממשלה וראש הממשלה החליפי, זאב קם, כתב כאן חדשות בכנסת, ענה בשידור חי בפייסבוק על כל השאלות ואירח את חברת הכנסת שרן השכל מתקווה חדשה, חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד ואת חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת.

חברת הכנסת שרן השכל ענתה על השאלה אם קיימת אפשרות שמפלגתה תקים ממשלה עם נתניהו כבר בכנסת הנוכחית, במקום ללכת לבחירות. השכל אמרה כי ניסו להימנע מבחירות בכל דרך אפשרית, אבל שהאלטרנטיבה היא חזרה אחורה, ל"רמיסה מוחלטת של מערכת המשפט ומוסדות דמוקרטיים - אותי זה מפחיד".

השכל התייחסה גם להצלחת הניסיון לשבת עם רע"ם בקואליציה, ואמרה: "הניסיון הזה לא היה פשוט ומאוד מאתגר, מנסור עבאס אולי קצת הקדים את זמנו. ברור ומובן מאליו שלא ניתן להסתמך עליהם - ראינו את התוצאות שאליהן זה מוביל. צריך לקבל המציאות".

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד דיבר על האפשרות של הקמת ממשלה עם מפלגת ימינה ואמר כי ימינה מעולם לא החרימה פרסונלית את יו"ר סיעת הליכוד בנימין נתניהו או את מצביעיו. עוד אמר "אני לא בטוח שבנט ימשיך לבחירות הבאות, בליכוד מעולם, וגם היום, לא פסלנו על בסיס אישי. אנחנו אומרים - בואו תקימו ממשלה עכשיו עם הנהגת הליכוד ונתניהו".

חבר הכנסת טיבי אמר כי הניסוי של ישיבת רע"ם בקואליציה נכשל והוסיף כי בסיעתו של עבאס אומרים כי הם לא מעוניינים להצטרף לרשימה המשותפת, אלא להיכנס לקואליציה הבאה - גם אם יהיה מדובר בסיעה בהנהגת נתניהו עם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהציונות הדתית.

הפופולריים