המדינה: דין חומש להיות מפונה

המדינה: דין חומש להיות מפונה

עם זאת, הפרקליטות השיבה בדבריה לבג"ץ כי "אין מקום להתערבותו בעת הזו". עוד נכתב בתשובה כי "המשך פעולות האכיפה יבוצעו על פי שיקול דעת המוסמכים בעניין, בהם שר הביטחון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: הלל מאייר, פלאש 90
צילום: צילום: הלל מאייר, פלאש 90

המדינה נתנה היום (ראשון) את תשובתה לבג"ץ בעניין העתירה לפינוי חומש, וכתבה כי "דין המקום להיות מפונה", אך "אין מקום להתערבות בית המשפט בעת הזו". זאת משום שבמקום מבוצעות "פעולות אכיפה נחושות נגד כל בנייה חדשה או הפרת סדר באזור, וישנה נוכחות ביטחונית סדורה במקום". לדברי פרקליטות המדינה, "המשך פעולות האכיפה תבוצענה על פי שיקול דעת הגורמים המוסמכים בעניין, בהם שר הביטחון, ששוקל מעת לעת את ביצוען".


מתוך עמוד הטוויטר של "שלום עכשיו"

אתמול ניסו פעילי ארגון "שלום עכשיו" להגיע לחומש אחרי שהצהירו כי יעלו אליו עם כלי הנדסי כבד כדי להרוס את הישיבה שם ולקיים צעדה שלא אושרה. שלושה פעילים נעצרו ליד ראש העין בחשד שהיו בדרכם להפר את הסדר הציבורי, לעבור על חוק ההתנתקות ולהזיק לרכוש. בין העצורים נהג של מוביל שנשא שופל, וגם ישי הדס, מראשי מחאת "קריים מיניסטר".

"תשובת המדינה היא שיא חדש של אבסורד", הגיבו הערב ב"שלום עכשיו". "הפלפולים של שר הביטחון כי פינוי המאחז, היושב על אדמה פרטית שהכניסה אליה אסורה, כרוך ב'שיקולים', הם כתב כניעה של הממשלה לחבורת שונאי ישראל האלימה מהמאחז". הם קראו: "הגיע הזמן לעשות סוף למיעוט קטן וקיצוני שמחזיק את ישראל בת ערובה. יש 150 מאחזים לא חוקיים לפרק, חומש תחילה".

הפופולריים