פרסום ראשון: לשכת לפיד ביקשה לעצור את המינוי של ח"כ רינאוי-זועבי לקונסולית בשנחאי

לפיד עצר את מינוי רינאוי-זועבי לקונסולית
רינאוי-זועבי אמרה ללפיד שאינה מעוניינת במינוי • חברת הכנסת שהודיעה על פרישה בשבוע שעבר, הכריזה על חזרתה לקואליציה: "יודעת מה האלטרנטיבה". לפיד: "שמנו מאחורינו את הוויכוח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

לשכתו של שר החוץ יאיר לפיד פנתה היום (ראשון) לנציבות שירות המדינה - וביקשה לעצור את המינוי של חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי לקונסולית בשנחאי. זאת, אחרי שאמרה לו חברת הכנסת שהיא אינה מעוניינת בתפקיד. השר לפיד הבטיח לה את המינוי לפני כמה חודשים וחזר והצהיר על הבטחתו מאז שהודיעה חברת הכנסת על פרישתה מהקואליציה, למרות האמירות הקשות שלה על התנהלות מדינת ישראל.

חברת הכנסת רינאוי-זועבי, שהודיעה בשבוע שעבר על פרישה מהקואליציה, הודיעה היום על חזרתה לקואליציה, לאחר פגישה עם שר החוץ לפיד וראשי רשויות בחברה הערבית. חברת הכנסת ממרצ אמרה בהצהרה משותפת עם לפיד: "הסכמתי לשבת היום ובאתי איתם לשר לפיד ואני רוצה להגיד שאני מודעת ומבינה שהאלטרנטיבה לממשלה הזאת היא ששר המשטרה הבא יהיה בן גביר ואני רוצה למנוע את האלטרנטיבה הזאת". 

זועבי המשיכה: "מכיוון שאני באה לשרת את הרשויות המקומיות ולהביא להישגים עבור הצרכים של החברה הערבית אני אתמוך בקואליציה. אבל אני גם רוצה שהממשלה תהיה אמיתית וקשובה לחברה הערבית ולצרכים שלה בבריאות, בחינוך, בדיור, בתשתיות".

שר החוץ לפיד אמר בנוסף: "אני מקבל את ח"כ רינאוי זועבי בחזרה לקואליציה, ניהלנו שיח פתוח, גלוי, שקול על הצרכים האמיתיים של החברה הערבית גם איתה וגם עם ראשי הרשויות שאני מודה להם שבאו והתגייסו. שמנו מאחורינו את הוויכוח הזה וחוזרים לעבודת הממשלה".

מטעם מפלגת ימינה נכתב: "לא הובטחו שום כספים חדשים לח״כ רינאוי- זועבי. מה שנדון עימה, הוא פתיחת חסמים על תקציבים קיימים מתוך תוכנית החומש שאושרה מזמן בממשלה במסגרת התקציב הקיים, בתחומי החינוך, התשתיות, התעסוקה ועוד. כך היה בממשלה הקודמת וכך בממשלה הנוכחית וכך ראוי". 

השרה תמר זנדברג הגיבה גם היא להודעתה של רינאוי זועבי על חזרה לקואליציה. בתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב אמרה השרה: "לא הייתה בפגישה מעטפה שמישהו קיבל או הבטחה לג'וב. מדובר בתוכניות ממשלתיות שצריכות לצאת לפועל ועכשיו יתקדמו מהר יותר".

האזינו לריאיון המלא עם השרה זנדברג בכאן רשת ב

חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ אמרה הבוקר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "הקואליציה היא ימנית, רוב הסיעות הן מרכז-ימינה ואנחנו יחידי סגולה שם, אני אמפטית לקושי של רינאוי-זועבי - קשה להיות חלק מהקואליציה הזאת". עוד היא הוסיפה שמפלגתה עושה הכול כדי שהקואליציה תתפקד. 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ רוזין בכאן רשת ב

ברקע המשבר סביב פרישתה של רינאוי זועבי, השבוע יעלה לדיון בוועדת החוץ והביטחון חוק שמאפשר לחקור עצירים ביטחוניים מקרב ערביי ישראל במתקן של שב"כ בכלא עופר – כך פורסם הבוקר בכאן רשת ב. כלא עופר ממוקם מחוץ לקו הירוק ולכן נדרשת חקיקה מיוחדת כדי לאפשר שימוש בו לצורך אכלוס וחקירה של אזרחים ישראלים. הצעת החוק אושרה בקריאה ראשונה לפני חודשים ארוכים ועוכבה בשל התנגדות של רע"ם, שעשויה להגיב בחריפות לקידומו מחדש. 

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר ראש הממשלה נפתלי בנט: "אני חושב שאם חברי כנסת משמאל מרגישים שהממשלה ימנית מדי, וחברי כנסת מימין מרגישים שהממשלה שמאלנית מדי - סימן כנראה שהממשלה במקום טוב באמצע. זו המשמעות של פשרה. כדי להתגבר על המהמורות עלינו לשים את טובת המדינה מעל אינטרס המגזרי הצר, כולנו צריכים להבין שאף אחד לא יהיה 100% מרוצה. זאת עבודה קבוצתית ולא אישית", הבהיר לשריו.

הפופולריים