פרסום ראשון: לפיד במו"מ עם הרשימה המשותפת - רה"מ בנט לא עודכן

לפיד במו"מ עם המשותפת - ללא ידיעת בנט
דרישה מרכזית של טיבי: הקצאת 200 מיליון שקלים לכבישים ביישובים ערביים • לשכת לפיד: ממשלת ישראל פועלת לשיקום תשתיות שהוזנחו בכל רחבי הארץ, זו עבודתנו ולהבדיל מהממשלות הקודמות אנחנו גם מבצעים אותה • טיבי: "פרסום מטעה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחמד טיבי, יאיר לפיד
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

פרסום ראשון: ברקע המשבר בקואליציה, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מקיים משא ומתן אינטנסיבי מול הרשימה המשותפת וחבר הכנסת אחמד טיבי, למימון כבישים ביישובים ערביים - תמורת שיתוף פעולה בכנסת. כך פורסם היום (שישי) בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב. ראש הממשלה נפתלי בנט לא עודכן על המו״מ ופרטיו.

את המשא ומתן מובילה מנכ"לית משרד ראש הממשלה החליפי נעמה שולץ, שפועלת מול משרד התחבורה ומול משרד האוצר כדי לאשר את הבקשה. טיבי דורש 200 מיליון שקלים לטובת הפרויקט.


מלשכת לפיד נמסר בתגובה: "ממשלת ישראל פועלת בימים אלה לשיקום תשתיות שהוזנחו בכל רחבי הארץ. זוהי עבודתנו ולהבדיל מהממשלות הקודמות אנחנו גם מבצעים אותה".

מלשכת טיבי נמסר בתגובה: "ח"כ טיבי וראשי רשויות העלו דרישה זאת בוועדת כספים. טיבי שלח פנייה לשרת התחבורה מיכאלי מזמן. לא קשור בקואליציה-אופוזיציה. זה היה לפני מספר שבועות, עוד לפני המשבר הקואליציוני".

חבר הכנסת טיבי צייץ בתגובה לפרסום: "פרסום מטעה. אין שום דרישה לתקציב חדש. יש דרישה שלנו להסיט תקציב מנתיבי איילון לנתיבי ישראל שיש לה פרויקטים מוכנים לחברה הערבית ב-300 מיליון שקלים. פניתי למשרד התחבורה. לא כל פעולה בוועדות או פנייה לשר או צילום ליד המעלית או במליאה הוא רשת ביטחון. מגוחך".

מהליכוד נמסר בתגובה על הפרסום: "חברי ימינה, איך אתם מאפשרים לבנט להמשיך במכירת החיסול של ישראל לידי תומכי טרור? בנט נותן 200 מיליון שקל לתומכי מחבלים ובולם תוספת של 50 מיליון שקל לחיילים שלנו כדי לתקן את החוק ולהביא להם 100% מלגה כפי שדרשנו. הגיע הזמן לעשות מעשה ולהפיל את הממשלה המסוכנת הזאת".

צייץ חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בדף הטוויטר שלו: "בנט, שקד ולפיד במכירת חיסול סיטונאית של מדינת ישראל, לרשימה שחבריה תומכים ומחבקים את השפלים שבאויבינו שעסוקים ברצח אזרחים וחיילים. עד לאיזו תחתית יכול להדרדר בנט שלא מצא השבוע 50 מיליון (שקלים) כדי לתקן את חוק 'ממדים ללימודים' לטובת החיילים, אבל כן מצא 200 מיליון לטובת תמיכת המשותפת".

בתוך כך, היום נועדו יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ וח"כ ג'ידא רינאווי-זועבי ממפלגתו. בסביבת הורוביץ הגדירו את הפגישה "טובה". יו"ר רע"ם מנסור עבאס הגיע אף הוא לביתה של חברת הכנסת. עבאס אמר בכניסה לביתה של רינאווי-זועבי כי הוא "רק רוצה להבין איפה אנחנו עומדים".

קודם לכן אמרה רינאווי-זועבי לכאן רשת ב', כי פרישתה מהקואליציה סופית, אך היא לא תצביע באופן גורף נגדה. חברת הכנסת הפורשת אמרה בריאיון לזאב קם בתוכנית "הבוקר הזה", כי "הממשלה אטומה לצרכים ולסוגיות היסוד של הציבור הערבי", וכי אם תוגש הצעה לפיזור הכנסת, תשקול ותחליט בעניין ביום רביעי.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ רינאוי-זועבי בכאן רשת ב

השתתפו בהכנת הידיעה: זאב קם, יערה שפירא וסולימאן מסוודה

הפופולריים