טיבי הפריע לשוטרים במעצר חשוד בבית חנינא, גורם במשטרה: "ניצל את חסינותו לרעה"

טיבי הפריע לשוטרים במעצר חשוד בבית חנינא

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת התעמת עם שוטרים בעת שעכבו צעיר לחקירה בהפרות סדר בשכונה שבצפון ירושלים, לשם הובא ארון הקבורה של עיתונאית אל ג'זירה שירין אבו עאקלה. השר בר-לב נגד טיבי: "הניסיון לשבש את עבודת השוטרים הוא בלתי נסבל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיבי מפריע למעצר
צילום: טיבי מפריע למעצר

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת התעמת היום (חמישי) עם שוטרים, הפריע להם לעכב צעיר לחקירה בשכונת בית-חנינא בצפון ירושלים ואף איפשר לו להימלט מידיהם. הצעיר עוכב לאחר שהשליך חפץ חשוד מידיו בהפרות סדר אלימות שפרצו בשכונה, לשם הובא ארון הקבורה של עיתונאית אל ג'זירה שירין אבו עאקלה.

השר לביטחון הפנים עמר בר לב גינה את התקרית: "רואה בחומרה את התנהגותו של ח"כ אחמד טיבי, שפגע היום בפעילותם של שוטרים בירושלים בביצוע תפקידם. שוטרי ושוטרות משטרת ישראל פועלים במציאות מורכבת, והניסיון לשבש את עבודתם הוא בלתי נסבל - בוודאי כאשר מדובר בחבר כנסת שמנצל לרעה את חסינותו. ח"כ טיבי יודע שבמקרה ויש לו טענות כלפי המשטרה - הוא יכול לפנות ישירות אליי".

לדברי המשטרה, טיבי הגיע למקום, דחף, התלהם ואף השתמש בכוח כדי לחלץ את החשוד מידי השוטרים. הוא נמלט אך נתפס לאחר מרדף קצר ונלקח לחקירה.

בהודעת המשטרה נאמר כי טיבי ניצל את חסינותו לרעה וכי "הפרעה לפעילות משטרתית היא מעשה פסול, בפרט כשהוא מבוצע על-ידי נבחר ציבור האמור לשמש דוגמא אישית".

הפופולריים