סילמן בשיחות סגורות: "זו מזמן לא ממשלת ריפוי"

סילמן בשיחות סגורות: "זו מזמן לא ממשלת ריפוי"

יו"ר הקואליציה הפורשת נגד דבריו האחרונים של בנט: "מנסה להפוך אותי לאישה חלשה ונלחצת. הוא רוצה לשדר שהמהלך לא היה אידיאולוגי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עידית סילמן
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

יו"ר הקואליציה לשעבר ח"כ עידית סילמן מתחה ביקורת בשיחות עם אנשיה על ראש הממשלה נפתלי בנט וממשלתו. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם היום (שני) כי סילמן אמרה בשיחות סגורות כי "זו כבר מזמן לא ממשלת שינוי ולא ממשלת ריפוי. על מי הם עובדים כאן?".

בשיחות ביקרה סילמן את בנט על הדברים שאמר עליה בראיונות האחרונים ועל כך שאמר שהיא נשברה תחת הלחץ שהופעל עליה מכיוון הימין: "זה ניסיון שלו להפוך אותי לאישה חלשה ונלחצת שלא עומדת בלחצים, ולנסות לשדר שהמהלך לא היה מהלך אידיאולוגי ולא נבע מתוך עמדה מוצקה. האם גם על גבר הוא היה מתבטא ככה? קשה להם לקבל את זה שאידיאולוגית הם פגומים ושיש להם בעיה".

דבריה של סילמן מגיעים לקראת פתיחת מושב הקיץ כשבקואליציה ישנם כאלו שעדיין מביעים תקווה שסילמן תחזור בה מפרישתה. בשבוע שעבר היא פגשה את שר הביטחון בני גנץ, במטרה לבדוק את האפשרות שיתמוך בהקמת ממשלה עם גוש נתניהו בכנסת הנוכחית. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי סילמן אף תודרכה בידי ראש האופוזיציה בנימין נתניהו וח"כ יריב לוין לפני הפגישה. גנץ הבהיר לסילמן שהאפשרות של הקמת ממשלה עם נתניהו לא רלוונטית, ודיבר עם סילמן דווקא על אפשרות של שיתוף פעולה מצידה בהצבעות לטובת הקואליציה.

בריאיון בשבוע שעבר לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמר בנט על המשבר בקואליציה: "אני לא דורש מאף אחד לוותר על האידיאולוגיה שלו, אני כן דורש מכולם להציב את טובת המדינה מעל הטובה הפוליטית. כל אחד צריך לדעת שבעת הזאת יש לעזוב את ענייני הדת והמדינה. עכשיו זה הזמן לצייץ על חמץ? למה? עזבו עכשיו את התחבורה הציבורית בשבת. הממשלה הזאת שמה בצד את הוויכוחים על אידיאולוגיות כדי לקיים מדינה מוצלחת ומשגשגת". 

הפופולריים