סגן השר קארה בריאיון: בליכוד מציעים הכול, אבל אין להם ממשלה

קארה: בליכוד מציעים הכול, אבל אין להם ממשלה

יום אחרי פרישת סילמן, שטלטלה את הקואליציה, קארה אומר לכאן רשת ב: "היא הייתה יו"ר קואליציה ויו"ר ועדת הבריאות, מה ייתנו לה במקום אחר?" • על סבב הפגישות והשיחות ביממה האחרונה אמר: "רה"מ ידע על כל צעד שאני עושה. יש סיכומים שבהם צריך לדעת לעמוד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביר קארה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יום לאחר הפרישה של חברת הכנסת עידית סילמן שטלטלה את הקואליציה, סגן השר אביר קארה מימינה, שנמנה בין חברי הקואליציה שגם הוזכרו כמי שיכולים לפרוש, חושף היום (חמישי) בריאיון לכאן רשת ב את המהלכים הדרמטיים מאחורי הקלעים. "בליכוד מציעים הכול – כל תפקיד", אמר קארה לכאן חדשות. "אם יש ממשלה - אחלה, אבל אין".

האזינו לריאיון עם אביר קארה בכאן רשת ב

עוד הסביר קארה על הפלונטר הפוליטי שנוצר: "גם אם בנט בא איתי יחד, אנחנו 59-61 (מנדטים, י.ש). בכל הסקרים אתמול יצא שאין ממשלה. אם יש לי אופציה אחרת, אם ישרטטו לי ממשלה אחרת, אז אולי יש אלטרנטיבה. כרגע אני לא רואה אותה. אני לא חושב שיש ממשלה כזאת ואני חושב שהוא (בנימין נתניהו, י.ש) ילך לעסקת טיעון עוד שלושה חודשים".

על המהלך של סילמן אמר סגן השר קארה: "אני הצעתי אתמול לשיקלי וסילמן לעשות סיעה משותפת ולהיות שלוש אצבעות גורליות ולקבל כל מה שאנחנו רוצים בתוך הקואליציה הקיימת, אלא אם יש קואליציה אחרת. בגדול הם רצו, אבל היה שם איזה אירוע שבעלה של סילמן חשב שהוא עושה לי טובות. אמר לי שהוא בכלל עושה לי טובה לדאוג לי, אז לקחתי את עצמי ונסעתי לתל אביב, אף אחד לא עושה לי טובות. ראש הממשלה מ-7 בבוקר עד 12 וחצי בלילה היה איתי בקשר. ידע על כל צעד שאני עושה". 

האזינו להסכת עוד יום

כשנשאל קארה אם בקואליציה הבטיחו לו ולחברים אחרים בימינה דברים כדי שלא יעזבו, הוא עונה: "לא הייתה עוד הזדמנות לדבר אבל יש סיכומים שבהם צריך לדעת לעמוד, למשל הבנייה ביהודה ושומרון חייבת להימשך ולקרות ביתר שאת. לא היה לי זמן לענות לאמא שלי, היה לחץ מטורף. אבל נעבור את זה. גם סילמן יכולה להבין שאין לה דבר אחר. היא הייתה יו"ר קואליציה ויו"ר ועדת הבריאות, מה ייתנו לה במקום אחר?".

על הפגישה עם אורבך ושקד הלילה אומר סגן השר: "זה לדעת שאנחנו הולכים גב אל גב ולא מישהו מפתיע עכשיו את האחר. דבר שני, הלכנו דרך ביחד וגם בפוליטיקה לחברות יש ערך. מה שאפשר לעשות משותף ביחד אז אחלה. אם נראה שאי אפשר אז אי אפשר – ממשלה היא לא דת. אני רוצה באמצעות הממשלה והכנסת להשיג מטרות, והאמצעים יכולים כל הזמן להשתנות".

סקר כאן חדשות שפורסם אמש בחדשות הערב מצביע על זינוק של מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו ל-35 מנדטים, בהשוואה לבחירות במארס 2021 – אז קיבלה המפלגה 30 מנדטים. מנגד, מפלגות הקואליציה יורדות ל-56 מנדטים ביחד.

יש עתיד בראשות יאיר לפיד מתחזקת מעט מבחירות מארס 2021 - מ-17 מנדטים ל-19. ימינה בראשות נפתלי בנט יורדת מ-7 מנדטים ל-6. כחול לבן של בני גנץ שומרת על 8 מנדטים, מרצ בראשות ניצן הורוביץ יורדת מ-6 מנדטים ל-5 מנדטים, וכך גם תקווה חדשה של גדעון סער.

הפופולריים