עוד טעות של בר לב?

עוד טעות של בר לב?
השר לביטחון הפנים צייץ על חיסול המחבלים ליד ג'נין, ועל אף שלא היו בפעילות הרוגים בקרב כוחותינו - כתב: "ליבי עם משפחות הנופלים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמר בר לב, ספט' 2021
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

האם השר לביטחון הפנים עמר בר לב שוב מעד בלשונו? בציוץ שפרסם הערב (שבת) התייחס השר לחיסול חוליית המחבלים ליד ג'נין בידי כוחות ימ"מ, ועל אף שבפעילות לא היו הרוגים בקרב כוחותינו - בר לב כתב: "ליבי עם משפחות הנופלים".

השר בר לב כבר ספג ביקורת רבה בעקבות טעות שעשה בהלווייתה של דוריס יחבס, שנרצחה בפיגוע בבאר שבע, כשאמר "לא נשקוט עד אשר הפושע והטרוריסט יגיע ויישפט כדין". זאת על אף שהמחבל חוסל בזירת הפיגוע.

התקרית לא הסתיימה בהלוויה. יום לאחר הטעות המביכה, השר לביטחון הפנים התייחס אליה בציוץ הומוריסטי. בציוץ שנועד לברך את המשטרה על תפיסה נרחבת של כלי נשק בגבול הצפון, כתב בר לב - "לא נשקוט עד שלא נשים את המבריחים בכלא ונעמיד אותם לדין" והוסיף אימוג'י קורץ. תוך שעה הצטברו יותר מ-700 תגובות לציוץ של בר לב, ואחרי יותר משעה הוא מחק את הציוץ. יום למחרת, דוברו של השר התפטר מתפקידו.

בריאיון לתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11 התייחסה ח"כ אפרת רייטן, חברתו של בר לב למפלגת העבודה, לביקורת על השר: "אני מוכנה לצאת לכל קרב או מבצע עם השר עמר בר לב, ולא עם כל אותם אנשים שמתסיסים. הביקורת פשוט מגוחכת".

הפופולריים