ארדואן: רה"מ בנט עשוי לבקר בטורקיה

ארדואן: רה"מ בנט עשוי לבקר בטורקיה

לדבריו, שיתוף פעולה סביב גז טבעי "הוא בין הצעדים החשובים ביותר" שטורקיה וישראל יכולות לנקוט • גורם ישראלי: כרגע לא מתוכנן ביקור של רה"מ בטורקיה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארדואן, נפתלי בנט
צילום: צילום: רויטרס

אחרי הרצוג: נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן אמר היום (שישי) כי ראש הממשלה נפתלי בנט עשוי לבקר בטורקיה. כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. לדבריו, שיתוף פעולה סביב גז טבעי "הוא בין הצעדים החשובים ביותר" שטורקיה וישראל יכולות לנקוט על רקע ניסיון לתקן את היחסים בין המדינות. "יש סיכוי להתחיל עידן חדש ביחסי טורקיה-ישראל", אמר ארדואן עם חזרתו לטורקיה מבריסל. הוא הוסיף כי פרטים נוספים ידונו בידי שר החוץ והאנרגיה שלו בביקורם בישראל. גורם ישראלי מגיב לארדואן: כרגע לא מתוכנן ביקור של ראש הממשלה בנט בטורקיה.

באנקרה מעוניינים שפגישה בין שרי החוץ והאנרגיה של שתי המדינות תהיה כבר באפריל. נשלחה פנייה רשמית של משרד החוץ הטורקי למשרד החוץ הישראלי לצורך תיאום.

לפני שבועיים נפגשו הנשיא יצחק הרצוג וארדואן ושוחחו בין היתר על נושא הגז ועל יחסי הסחר בין המדינות. גורם בפמליית הנשיא אמר אחרי הפגישה: "היו המון דיונים, גם במל"ל, אם ללכת למהלך - והדעה שאומרת 'בואו ניתן למהלך הזה צ'אנס' ניצחה". הוא תיאר כי בחדר הסגור נשמע טון אחר מצד ארדואן, שהיה פתוח יותר לישראל - אך זה הדגיש כי בירושלים לא "חיים באשליות" בנוגע לטורקיה ולמדיניות שלה.

השניים סיכמו גם על הקמת מנגנון לניהול משברים בין המדינות, במקרה של הידרדרות. לפי הסיכום, מנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז ואיברהים קלין, יועצו הבכיר של הנשיא ארדואן, יהיו אנשי הקשר לפתרון מחלוקות עתידיות. "זה יהיה מנגנון של טלפון מיידי. זה עבד בפרשת אוקנין ויכול לעבוד בהמשך גם כן", הסביר אז גורם בפמליית הנשיא.

הפופולריים