בנט ולפיד במסר לביידן: הוצאת משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור - עלבון ומחיקת מציאות

"הוצאת משמרות המהפכה מרשימת הטרור - עלבון"

ראש הממשלה ושר החוץ הדגישו: "מאמינים שארה"ב לא תפקיר את בעלות בריתה הקרובות ביותר תמורת הבטחות ריקות של טרוריסטים" • גנץ לא לקח חלק בהודעה, מקורות טוענים: הוא לא תמך בצעד הזה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יום ירושלים, יום אלקודס, איראן, טהראן, טהרן, ארה"ב, ארצות הברית, ישראל, 2017
צילום: צילום: אי-פי

ברקע הסכם הגרעין המתגבש עם איראן: ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד הוציאו הבוקר (שישי) הודעה משותפת המבקרת את הממשל האמריקני וקוראת לביידן שלא להסיר את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור בארה"ב.

"הניסיון לבטל את הגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור, הוא עלבון לקורבנות ומחיקה של מציאות מתועדת, שיש לה הוכחות חד משמעיות. אנו מתקשים להאמין שהגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור תבוטל תמורת הבטחה לא לפגוע באמריקנים", כך נכתב בהודעה מטעם לפיד ובנט.

שר הביטחון בני גנץ לא לקח חלק בהודעה. מקורבים טוענים שהוא לא תמך בהודעה של השניים. בד בבד, בכיר ישראלי אמר לכאן חדשות שנקודת המוצא בישראל היא שיהיה הסכם, ושארצות הברית דוחפת לכך בכל הכוח. 

הסכם הגרעין 2.0 | עוד יום 

עוד נכתב בהודעה של בנט ולפיד היום: "משמרות המהפכה הם ארגון טרור שרצח אלפי אנשים, כולל אמריקנים. הם החיזבאללה בלבנון, הם הג'יהאד האיסלאמי בעזה, הם הח'ותים בתימן, הם המיליציות בעיראק. משמרות המהפכה עומדים מאחורי ההתקפות על אזרחים וחיילים אמריקנים בכל רחבי המזרח התיכון, כולל בשנה האחרונה. הם אלה שעמדו מאחורי התכנונים להתנקש בחייהם של פקידי ממשל אמריקנים בכירים".

> ראש בראש עם איראן: כוננות שיא במערכי ההגנה בישראל

לבסוף חידדו ראש הממשלה ושר החוץ את המסר לביידן: "המלחמה בטרור היא משימה של העולם כולו. אנו מאמינים שארצות הברית לא תפקיר את בעלות בריתה הקרובות ביותר תמורת הבטחות ריקות של טרוריסטים".

אמש פורסם כי ארצות הברית שוקלת להסיר את משמרות המהפכה של איראן מרשימת ארגוני הטרור הזרים, בתמורה להבטחה לריסון כוחותיה. לפי הדיווח של מקור המעורה בפרטים לסוכנות הידיעות רויטרס, בוושינגטון טרם החליטו מה יכולה להיות התמורה הראויה שתינתן מטהראן בתגובה למהלך.

לקראת מלחמה עם איראן? | עוד יום

בתחילת השבוע משמרות המהפכה של איראן ירו 12 טילים בליסטיים לעבר אזור הקונסוליה האמריקנית באירביל, בירת החבל הכורדי בעיראק. לטענת האיראנים, יעד התקיפה היה "מתקן ישראלי". בטהראן איימו: "אם ישראל תגיב - נתקוף בעוצמה". במתקפה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

כמה שעות לאחר התקיפה, סוכנות הידיעות"תסנים" האיראנית דיווחה כי המודיעין האיראני הפיל רשת ריגול ישראלית במחוז מערב אזרבייג'ן באיראן. לפי הדיווח, הרשת גייסה אנשים לפעולות חבלה במדינה.

הפופולריים