ח"כ עבאס לרדיו מכאן: יש אפליה בוטה וחוסר הגינות נגד האזרחים הערבים בישראל

עבאס: יש אפליה בוטה נגד האזרחים הערבים בישראל
יו"ר רע"ם: "החיים הם לא רק חוק החשמל. אי אפשר להגיד 'קיבלת, שב בשקט'" • ח"כ גפני לכאן רשת ב: "החרם של הליכוד על הועדות הוא שגיאה וטעות גדולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר רע"ם מנסור עבאס, 05.01.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר רע"ם מנסור עבאס אמר הבוקר (חמישי) כי הנתונים הממשלתיים מראים שיש אפלייה בוטה וחוסר הגינות נגד האזרחים הערבים בישראל ונגיסה בזכויותיהם. בריאיון שהעניק היום לרדיו מכאן, אמר ח"כ עבאס כי אינו משתמש בביטוי "אפרטהייד" באשר למתרחש במדינת ישראל בתוך קוווי 48', ואילו למתרחש מחוץ לקו הירוק משתמש בביטוי "כיבוש", כי "זה הביטוי המוסכם מבחינה בין-לאומית".

מוקדם יותר התייחס יו"ר רע"ם לחרם ההצבעות של רשימתו, שגרם לכמה הפסדים של הקואליציה במליאת הכנסת. בריאיון לעקיבא נוביק וחיים לוינסון בכאן רשת ב, אמר ח"כ עבאס: "הוכחנו שאנו פרטנר שאפשר לסמוך עליו. אנחנו רוצים לשמור על הקואליציה ועל הממשלה".

האזינו לריאיון עם ח"כ עבאס בכאן רשת ב

עם זאת ציין עבאס כי יש דברים שחשובים לרע"ם, אם זה ברמת חקיקה ואם ברמת החלטות שמתקבלות במשרדי הממשלה. "החיים הם לא רק חוק החשמל. אי אפשר להגיד ׳הנה קיבלת את זה, שב בשקט׳", אמר. "כל אחד עומד על שלו ומקבל מה שהוא רוצה. גם ימינה מקדמת מדיניות שהיא רואה לנכון. גם ימינה מקדמת את האג'נדה שלה וגם תקווה חדשה", הוסיף עבאס.

בתוך כך, יו"ר רשימת יהדות התורה ח"כ משה גפני התייחס לתוכנית הכלכלית שהציגו בשבוע שעבר רה"מ בנט ושר האוצר ליברמן. "מה שליברמן עושה זה דבר חמור, הוא לא מבין בכלכלה. את כל מה שהפקידים באגף התקציבים ניסו במשך שנים להעביר - מעבירים אצלו. זה נזק עצום לציבור בישראל, והתוצאה תהיה העלאת יוקר המחייה. כולם יודעים את זה והעם נגדו", אמר ח"כ גפני.

האזינו לריאיון עם ח"כ גפני בכאן רשת ב

בנוסף התייחס ח"כ גפני לחרם של חברי הכנסת מהליכוד על ועדות הכנסת ואמר כי מדובר בשגיאה וטעות גדולה. "אנחנו בוועדות, כל הזמן נמצאים שם ועובדים. אני חולק על הליכוד מכל וכל, ואתמול אמרתי את זה לנתניהו וראשי המפלגות", הוסיף.

קינג עבאס | האזינו להסכת "עוד יום"

השתתפו בהכנת הידיעה: עקיבא נוביק וחיים לווינסון

הפופולריים